Nakolanniki siatkarskie: Szczegółowy przewodnik jak wybrać właściweNakolanniki są niezbędnym akcesorium dla graczy każdego sportu kontaktowego. Niezależnie od tego, czy jesteś zawodowym graczem, czy kimś, kto po prostu lubi uderzać z przyjaciółmi raz na jakiś czas, nakolanniki zapewnią Ci spokój ducha i ochronią Twoje kolana przed urazami. Przy tak wielu opcjach dostępnych na rynku, może być trudno znaleźć odpowiednią parę dla siebie. Dlatego zebraliśmy ten pomocny przewodnik po tym, jak kupić nakolanniki siatkarskie i różne rodzaje nakolanników, które można wybrać.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nakolanników siatkarskich

Dwa najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie nakolanników to ich długość i materiał, z którego są wykonane. Długość ochraniaczy określi, gdzie powinny one siedzieć na nodze. Jeśli masz krótsze nogi, będziesz potrzebował nakolanników o większej długości.

Materiał, z którego wykonane są nakolanniki, określa poziom ochrony, jaki zapewniają. Dobra para nakolanników powinna być wykonana z połączenia poliuretanu i polietylenu, które są trwałe i pochłaniają wstrząsy.

Jeśli jesteś zawodowym siatkarzem, możesz również rozważyć zakup nakolanników, które mają wysoki wskaźnik ochrony przed promieniowaniem UV. Pomoże to zapobiec blaknięciu koloru Twoich nakolanników.

Marki nakolanników do siatkówki

Istnieje wiele znanych marek w świecie nakolanników siatkarskich. Jeśli szukasz pary nakolanników, które oferują najwyższy poziom ochrony, najlepszym wyborem jest prawdopodobnie para nakolanników Baden. Nakolanniki Baden są znane ze swojej trwałości i komfortu. Są one również dostępne w wielu różnych kolorach, co jest miłym akcentem! Baden nie jest jedyną marką, która oferuje naprawdę wysokiej jakości nakolanniki, choć. Wilson również produkuje popularne nakolanniki, znane z trwałości i odporności na blaknięcie.

Nakolanniki z wentylacją

Nakolanniki z wentylacją to doskonały wybór, jeśli szukasz oddychającej opcji. Nakolanniki z wentylacją są wykonane ze specjalnymi perforacjami pod rzepką i wzdłuż boków nakolannika. Dzięki temu powietrze może przepływać przez nakolannik i utrzymywać kolana w chłodzie i komforcie nawet podczas długich ćwiczeń. Wentylowane nakolanniki są również dobrym wyborem do gry na świeżym powietrzu, ponieważ pomogą utrzymać kolana przed przegrzaniem tak bardzo. Baden to najpopularniejsza marka nakolanników z wentylacją.

Nakolanniki o krótszej długości

Jeśli masz krótkie nogi, możesz chcieć poszukać nakolanników, które mają krótszą długość. Pomoże to zapewnić, że nakolanniki siedzą tuż nad stawem kolanowym, zapewniając maksymalną ochronę przed urazami. Baden produkuje popularne nakolanniki o krótkiej długości.

Nakolanniki z elastycznym paskiem

Jeśli szukasz nakolannika z paskiem, możesz rozważyć nakolannik z elastycznym paskiem. Elastyczny pasek może pomóc zabezpieczyć nakolannik w miejscu i zapobiec jego przesuwaniu się w trakcie gry. Baden to najpopularniejsza marka, która produkuje nakolanniki z elastycznym paskiem.

Nakolanniki ze sztywnymi bokami i amortyzacją w kolanach

Jeśli szukasz nakolanników ze sztywnymi bokami i amortyzacją w kolanach, to masz szczęście! Ta konkretna kombinacja cech nie jest zbyt powszechna w nakolannikach, ale jest to świetna opcja dla graczy na każdym poziomie umiejętności. Baden to najpopularniejsza marka, która produkuje nakolanniki ze sztywnymi bokami i amortyzacją w kolanach.

Jaki typ nakolanników siatkarskich kupić?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów nakolanników do siatkówki, a każdy z nich ma swoje wady i zalety.

  • Pierwszy rodzaj nakolanników do siatkówki znany jest jako nakolannik softballowy. Ten rodzaj nakolanników jest idealny dla graczy, którzy chcą swobodnie poruszać się po korcie. Minusem tego typu nakolanników jest to, że nie zapewniają one dużej ochrony przed kontuzjami.
  • Drugi rodzaj nakolanników do siatkówki to tzw. nakolanniki z twardą skorupą. Ten rodzaj nakolannika zapewnia większą ochronę, ale ogranicza również mobilność na boisku, ponieważ nie jest tak elastyczny jak nakolannik do softballu.
  • Trzeci rodzaj nakolanników do siatkówki znany jest jako nakolannik z dwoma paskami.

To zależy od rodzaju siatkówki, w którą grasz i zasad panujących w Twojej lidze. Jeśli grasz w siatkówkę halową i jesteś w lidze, która ma bardzo surowe zasady, prawdopodobnie będziesz musiał nosić nakolanniki. Jeśli grasz na zewnątrz, możesz zdecydować się na noszenie nakolanników lub nie. Jeśli grasz w siatkówkę halową, musisz nosić nakolanniki, które mają określoną ilość pokrycia. Musisz nosić nakolanniki, które mają co najmniej 7,5 cala powyżej stawu kolanowego. Jeśli grasz na zewnątrz, nie musisz nosić nakolanników, ponieważ nie są one wymagane przez przepisy. Ligi siatkówki halowej mają inne zasady dotyczące nakolanników, więc ważne jest, aby sprawdzić w swojej lidze przed zakupem pary.

Nakolanniki siatkarskie są niezbędnym elementem sprzętu siatkarskiego dla każdego gracza, bez względu na poziom umiejętności czy pozycję. Jeśli szukasz pary nakolanników, które będą Ci służyć przez lata i zapewnią doskonałą ochronę, warto zainwestować w markę wyższej jakości. Baden produkuje popularne nakolanniki siatkarskie, które oferują doskonałą ochronę i komfort. Jeśli szukasz pary nakolanników, które będą Ci służyć przez lata i zapewnią doskonałą ochronę, warto zainwestować w markę wyższej jakości.