Jak być dobrym graczem zespołowym w lokalnej drużynie sportowejPrzynależność do zespołu to jeden z najlepszych sposobów na ćwiczenia, poznanie nowych przyjaciół i dobrą zabawę poza pracą. Większość drużyn sportowych jest wypełniona wspaniałymi ludźmi, którzy są tam z tego samego powodu: aby dobrze się bawić i pozostać aktywnym. Ale jak w każdej grupie ludzi, zdarzają się sytuacje, w których nie widzisz na oczy swoich kolegów z drużyny. Może to być na boisku podczas treningu lub w szatni po meczu. Na pewno zdarzają się momenty, w których nie zgadzasz się lub czujesz się sfrustrowany z powodu czegoś, co ktoś inny powiedział lub zrobił. Nie ma znaczenia, czy jesteś kapitanem, nowym członkiem czy nawet trenerem; każdy doświadcza w pewnym momencie trudnej dynamiki zespołu. Jeśli uważasz, że jesteś spychany na bok lub widzisz czerwień za każdym razem, gdy jesteś w pobliżu swoich kolegów z drużyny, przeczytaj dalej, aby uzyskać kilka porad, jak pozostać dobrym kolegą z drużyny bez względu na wszystko.

Bądź miły i pełen szacunku

Dobry kolega z drużyny zawsze będzie starał się być uprzejmy i pełen szacunku wobec każdego w drużynie, niezależnie od tego, czy się z nim zgadza, czy nie. Bycie uprzejmym obejmuje zachęcanie kolegów z drużyny, dopingowanie innych i pomaganie, kiedy tylko możesz - nawet jeśli nie jest to twoim zadaniem. Szanujący się kolega z drużyny słucha innych i nie przerywa im w trakcie rozmowy. Starają się unikać mówienia źle o innych graczach w drużynie lub osobach spoza drużyny. Bycie miłym i pełnym szacunku jest najlepszym sposobem na to, aby inni się przed Tobą otworzyli. Kiedy ludzie czują, że mogą ci zaufać i być sobą przy tobie, będą bardziej skłonni otworzyć się przed tobą i wpuścić cię do drużyny.

Nie bądź gadułą, bądź słuchaczem

Jeśli jesteś w drużynie sportowej z grupą wspaniałych sportowców i trenerów, są szanse, że będziesz miał wiele pomysłów i myśli na temat tego, jak rzeczy mogłyby być zrobione lepiej. To może prowadzić do tego, że będziesz chciał dużo mówić o tym, co twoim zdaniem powinno się wydarzyć lub jak powinno być zrobione. Zanim się zorientujesz, staniesz się osobą mówiącą, która nie słucha innych. Dobry kolega z zespołu nie mówi cały czas o sobie. Zamiast tego zadaje pytania i naprawdę słucha innych, aby móc zrozumieć, skąd pochodzą. Świetnym sposobem na to, by zacząć być lepszym słuchaczem, jest zapisanie rzeczy, które chcesz powiedzieć. W ten sposób możesz naprawdę skupić się na tym, co mówi druga osoba i nie musisz się martwić, że coś przegapisz, bo masz już gotowe następne zdanie.

Bądź odpowiedzialny za swoje słowa i działania

Kolega z drużyny, który jest odpowiedzialny za swoje słowa i działania, to ktoś, z kim chcesz być na boisku. Ten kolega wie, do czego jest zdolny, trzyma się swoich wartości i nie zawodzi drużyny z powodu swoich słów lub działań. Kolega z drużyny, który jest odpowiedzialny, nie będzie usprawiedliwiał swoich błędów lub porażek. Weźmie na siebie odpowiedzialność za swoje słowa i działania, aby móc naprawić problem, przeprosić innych i iść dalej. Bycie odpowiedzialnym za swoje słowa i czyny nie zawsze jest łatwe, ale jest niezbędne do bycia dobrym kolegą z zespołu. Koledzy z drużyny, którzy są odpowiedzialni, nie plotkują o innych, odnoszą się z szacunkiem do wszystkich i nie usprawiedliwiają się, dlaczego nie mogą czegoś zrobić. Odpowiedzialność jest trudna, ponieważ oznacza spełnianie własnych oczekiwań i świadomość, że nie można zawieść innych ludzi. Wymaga to również dużej pewności siebie.

Bycie częścią zespołu sportowego jest konkurencyjne

To może prowadzić do kilku całkiem gorących momentów na boisku lub w szatni. Jeśli masz kolegę z drużyny, który lubi brać rzeczy zbyt daleko, możesz czuć się tak, jakby starał się cię odciąć. Świetnym sposobem na poradzenie sobie z nadmierną rywalizacją z kolegami z drużyny jest posiadanie grubej skóry. Oznacza to zaakceptowanie faktu, że czasami ludzie będą wredni, będą cię popychać lub próbować sprawić, że poczujesz się źle. Oznacza to również, że nie należy brać wszystkiego do siebie. Kolega z drużyny o grubej skórze potrafi odpuścić sobie niemiłe komentarze, zrzucić z siebie obelgi i kontynuować grę. Wie, że nie wszyscy będą go lubić, ale nie pozwala, aby negatywne komentarze wpływały na jego grę. Gruba skóra jest niezbędna do bycia częścią zespołu, zwłaszcza jeśli jesteś w sporcie takim jak hokej, baseball, koszykówka czy piłka nożna. Niektórzy ludzie po prostu grają bardziej agresywnie i intensywnie, a inni mają osobowości, które mogą cię zepsuć.

Będą chwile, kiedy będziesz musiał zdystansować się od niektórych kolegów z drużyny lub nawet całego zespołu

Nie oznacza to, że musisz odejść z drużyny; po prostu musisz wiedzieć, kiedy odejść i kiedy wrócić. Jeśli zauważysz, że zmagasz się z dynamiką zespołu, pamiętaj, że nie jesteś sam. Każdy członek zespołu od czasu do czasu przechodzi przez trudne chwile w zespole. Najlepsze, co możesz zrobić, to spróbować rozwiązać problem, będąc uprzejmym, pełnym szacunku i odpowiedzialnym. Jeśli to nie zadziała, zawsze możesz świętować zwycięstwa razem.