Jak poprawić umiejętności siatkarskie w 3 prostych krokachSiatkówka jest grą o szybkim tempie. Ponieważ nie masz dużo czasu na myślenie, twoje umiejętności muszą być instynktowne i naturalne. Musisz dokładnie wiedzieć, co zrobić w ułamku sekundy. Mimo że jest to jedna z najbardziej podstawowych umiejętności, podanie jest jednym z najbardziej istotnych elementów w każdym sporcie zespołowym. Jeśli chcesz stać się lepszym graczem, musisz opanować sztukę podawania i łapania obiema rękami. Jeśli jesteś początkującym lub średnio zaawansowanym graczem, istnieje kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby poprawić swoje umiejętności obsługi piłki i stać się ekspertem w podawaniu piłki w krótkim czasie.

Wybierz czas i miejsce na ćwiczenia

Jednym z największych błędów popełnianych przez siatkarzy jest brak wygospodarowania czasu na ćwiczenie podstawowych podstaw. Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności, musisz ćwiczyć. Jak każdy inny sport, siatkówka wymaga dużo praktyki, aby się poprawić. Problemem jest to, że większość graczy nie wie, co powinni ćwiczyć. Wszyscy wiedzą, że muszą ćwiczyć więcej, ale nie mają pojęcia, od czego zacząć. Jeśli chcesz opanować sztukę podawania, musisz wybrać czas i miejsce do ćwiczeń. W podawaniu chodzi o rytm, wyczucie czasu i dokładność. Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności, musisz ćwiczyć w takich samych warunkach, jak w prawdziwym meczu. Jeśli ćwiczysz w środowisku o niskiej presji, będziesz miał swobodę eksperymentowania i popełniania błędów. Możesz również skupić się na poprawie techniki i zdolności do utrzymania rytmu i czasu, nawet jeśli popełniasz błędy. Jeśli będziesz ćwiczyć tylko pod presją, wyrobisz sobie złe nawyki, które trudno będzie przełamać.

Wizualizacja i powtarzanie

W życiu, umiejętnościach i sporcie, wizualizacja jest jednym z najlepszych sposobów na poprawę wyników pod presją. Jeśli wizualizujesz siebie robiącego idealne podanie lub jeśli twój mózg myśli, że już to zrobił, będzie łatwiej zrobić to w prawdziwym życiu. Kiedy ćwiczysz, niezależnie od tego, czy są to ćwiczenia na pracę stóp, czy ćwiczenia na łapanie, wizualizuj siebie wykonującego idealne podanie za każdym razem. Możesz użyć wizualizacji, aby stworzyć pamięć mięśniową i poprawić swoje umiejętności. Może to pomóc ci przełamać złe nawyki i rozwinąć lepsze umiejętności. Powtarzanie jest kolejną ważną częścią poprawy umiejętności. Jeśli chcesz stać się ekspertem w siatkówce, musisz ćwiczyć podstawy w kółko. Powtarzanie jest najlepszym sposobem, aby twoje umiejętności były instynktowne i naturalne. Jeśli ćwiczysz to samo w kółko, twój mózg zrozumie to i sprawi, że będzie to łatwiejsze do wykonania. Tak właśnie rozwijają się umiejętności. Musisz ćwiczyć podstawy w kółko, aż staną się drugą naturą. A potem możesz przejść do bardziej zaawansowanych umiejętności.

Ustal rytm z ćwiczeniami

Najważniejszą częścią podania jest rytm. Jeśli nie masz rytmu, twoje podanie będzie nieregularne i niedokładne. Rytm to przede wszystkim konsekwencja i kontrola. Jeżeli chcesz zostać świetnym podającym, musisz opanować sztukę konsekwencji i kontroli. Jednym z najlepszych sposobów na poprawę rytmu i spójności jest ćwiczenie pracy stóp. Siatkówka to przede wszystkim ruch, a ćwiczenia footwork pomogą ci rozwinąć rytm, spójność i kontrolę. Nie tylko te ćwiczenia pomogą ci w podaniu, ale także poprawią twój ruch i podanie. Możesz użyć tych ćwiczeń footwork drills, aby ustalić swój rytm i spójność. To pomoże Ci poprawić swoją dokładność i spójność. Możesz ćwiczyć te ćwiczenia w dowolnym miejscu i czasie, nawet w domu lub w swoim pokoju.

Umiejętności łapania są tak samo ważne jak umiejętności podawania

Jeśli nie potrafisz złapać piłki, nigdy nie będziesz w stanie podać jej poprawnie. Jeśli jesteś początkujący, musisz skupić się na poprawieniu swojej zdolności do łapania piłki. Umiejętności łapania to coś więcej niż tylko złożenie rąk razem. Musisz być w stanie zgiąć kolana i ustawić swoje ciało w sposób, który pomoże Ci złapać piłkę z łatwością. Catching drills poprawi swoją zdolność do łapania. Możesz ćwiczyć łapanie z partnerem lub użyć ściany, aby poprawić swoją dokładność. Jeśli masz ścianę w swoim domu, możesz umieścić małą piłkę na ścianie i ćwiczyć swoją dokładność i umiejętności łapania. Możesz również ćwiczyć swoją pracę stóp i ruch, podczas gdy poprawiasz swoją dokładność łapania piłki. Poruszanie się podczas łapania piłki pomoże Ci poprawić swój ruch. To będzie bardzo pomocne, gdy grasz w siatkówkę.

Siatkówka to intensywna gra, która wymaga dużo umiejętności i precyzji

To może być onieśmielające, aby spróbować poprawić swoje umiejętności w grze, zwłaszcza jeśli jesteś nowy w tym sporcie. Ale to nie musi być! Wykonując te proste kroki, możesz stać się lepszym siatkarzem i naprawdę cieszyć się grą. Nie musisz codziennie chodzić na treningi i grać godzinami, aby poprawić swoje umiejętności. Dzięki tym 3 prostym krokom, możesz poprawić swoje umiejętności siatkarskie w zaciszu własnego domu i w zaledwie 10 minut dziennie.