post

Zrehabilitować się za poprzednią kolejkę

Taki cel jest głównym przed sobotnim pojedynkiem z Galerią Jurajską Częstochowianką Częstochowa – czyli powrót na zwycięską ścieżkę i rekompensata niepowodzenia jakie przytrafiło się w Jarosławiu.

Wracamy do Solnego Miasta i mamy nadzieję, że utrzymujemy wielicką Twierdzę przy życiu w 2020 roku.

Niestety nie udało się wyjazdowe wejście w nowy rok i nasze Tygrysice musiały uznać wyższość jarosławianek, które odprawiły nas w trzech setach. Najlepszy moment do rehabilitacji nastąpi jednak już w najbliższą sobotę 18 stycznia, kiedy to podejmiemy w domowej hali drugiego z beniaminków – Galerię Jurajską Częstochowiankę Częstochowa.

W pierwszym spotkaniu obydwu zespołów w aktualnym sezonie, po pięciosetowym pojedynku górą były podopieczne trenera Ryszarda Litwina. Częstochowianki postawiły nam bardzo wysoko poprzeczkę, ale jednak na tamtejszą formę było to za mało.

Tym razem obydwa zespoły podchodzą do meczu po przegranej, ale mimo wszystko lepsze nastroje mogą panować w obozie trenera Andrzeja Stelmacha, który w XVIII kolejce przegrał z Energetykiem Poznań dopiero w tie-breaku.

Nie odbiera to jednak szans naszym zawodniczkom w których na pewno buzują emocje po spotkaniu w Jarosławiu i będą chciały jak najszybciej wrócić na zwycięską ścieżkę, w końcu już powoli wkraczamy w decydująca fazę, która rozstawi poszczególne drużyny w parach podczas fazy play-off.

Emocje zatem są gwarantowane, żadna z drużyn nie odpuści i każda może zaskoczyć czymś nowym swojego przeciwnika.

Jeśli chodzi o Tygrysice, to kibice na pewno mogą sobie życzyć większej koncentracji zza 9 metra, w końcu to był jeden z głównych mankamentów naszej drużyny w ostatnim meczu. Ponadto gdy wróci wcześniejsza skuteczność w bloku, który jest naszą bardzo mocną bronią (jesteśmy najlepiej blokującym zespołem w całej lidze), oraz poprawimy przyjęcie, a co za tym idzie grę z pierwszego tempa, to raczej o korzystny wynik nie będziemy musieli się martwić.

mamy nadzieję, że sobotni wieczór będzie szczęśliwy dla Tygrysic, które dzięki temu zbliżą się do zespołów, które wyprzedzają ans w ligowej tabeli.

Początek spotkania został zaplanowany na sobotę 18 stycznia, godzinę 18:00, oczywiście w wielickim Solnym Mieście.

Bilety na mecz będą dostępne w cenie 5 złotych. Dzieci i młodzież za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej wchodzą za darmo.

Przypominamy i zarazem zachęcamy również do zakupu kalendarzy na 2020 rok! Nasz Solny Kalendarz jest idealnym dla każdego sympatyka siatkówki i nie tylko! Kalendarze będzie można zakupić w cenie 15 złotych sztuka.