post

Z obozu rywala – Stal Mielec

Co słychać u naszego najbliższego rywala? Jak wygląda sytuacja kadrowo-zdrowotna? Jak mielczanki poczynają sobie na starcie sezonu i jaki może być ich cel na trwający sezon? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym cyklu „z obozu rywala”.

O tym jak wygląda historia naszych Tygrysic z ekipą z mielca napisaliśmy tutaj, teraz skupimy się na tym co najnowsze.

Zespół z Mielca przeszedł dużą zmianę w porównaniu z ubiegłym sezonem, począwszy od zmiany władz i nazwy, kończąc na 6 nowych twarzach w ekipie Romana Murdzy.

W porównaniu ze składem z ubiegłego roku w zespole pozostały siostry Wiktoria i Natalia Murdza grające kolejno na libero i przyjęciu. Środkowa Edyta Rzenno, która dołączyła do zespołu w połowie ubiegłego sezonu, aby rozstać się z nim i ponownie wrócić po około miesiącu. Ponadto w składzie została najlepiej punktująca w szeregach Szóstki zawodniczka z ubiegłego sezonu – atakująca Dominika Mikołajewska. Na utrzymanie pracodawcy zdecydowała się również Inez Pfeifer-Jucha, młoda rozgrywająca Martyna Gorzkiewicz i Martyna Dzida, która gra na ataku. Z nowych twarzy pojawiły się między innymi dwie ex-tygrysice – Agata Michalewicz, która przeniosła się z pogrążonej w długach MKS Dąbrowie Górniczej, oraz Patrycja Ząbek, która jest bardzo dobrze znana w Wieliczce, gdyż spędziła w naszym teamie ostatnie 3 sezony. Z Tarnowa przyszła przyjmująca Paulina Głaz, która została również wybrana nowym kapitanem i zakończyła pełnienie tej funkcji przez Natalię Murdzę, która była kapitanem od 2013 roku z krótkim oddaniem „opaski” na końcówkę ubiegłego sezonu. Ponadto skład uzupełniła Zuzanna Kuchcińska, która przeniosła się z Ostrowca Świętokrzyskiego, Magdalena Woźniczka (UNI Opole), czy Aleksandra Cygan z MKS Kalisz.

Po 3 kolejkach jako największe siły rażenia można uznać Paulinę Głaz i Patrycję Ząbek. Dodatkowo na środku dobrze poczyna sobie Edyta Rzenno, która na pewno wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie na parkietach siatkarskich. Nadal ważnym punktem jest również Dominika Mikołajewska.

Siatkarki z Mielca rozpoczęły sezon identycznie jak nasz zespół, wygrywając 3:1. Pokonały na wyjeździe zespół Jedynki Tarnów, który był stawiany tego dnia w roli faworyta. W kolejnych spotkaniach podopieczne Trenera Romana Murdzy grały u siebie z UNI Opole, przegrywając 2:3, ale notując świetny powrót ze stanu 0:2! W ubiegły piątek również we własnej hali podejmowały lidera z Poznania, który rozprawił się z nimi do zera. Po tym spotkaniu trener Murdza żałował niewykorzystanych sytuacji i podkreślał świetną pracę sztabu z Poznania, który perfekcyjnie rozpracował drużynę mielecką, przez co zmusił Stal do popełnienia wielu błędów.

Przed sezonem celem drużyny znad Wisłoki był awans do fazy play-off, jak na razie cel jest spełniany, gdyż mielczanki plasują się na 8 miejscu z 4 punktami.

Spotkanie to na pewno będzie bardzo ważne dla naszego zespołu, który będzie mógł zmierzyć się z drużyną preferującą inny styl i poczynającą sobie lepiej niż ostatnio ograne krośnianki czy torunianki. Liczymy finalnie na zgarniecie pełnej puli i umocnienie swojej pozycji w czołówce ligowej tabeli.