post

Z obozu rywala – Joker Mekro Energoremont Świecie

Lider, niepokonana drużyna, kolektyw i konsekwencja – tak w kilku słowach można opisać sytuację w szeregach naszych najbliższych rywalek ze Świecie.

Zespół Jokera Świecie jest po 7 kolejce 1 Ligi samodzielnym liderem z 17 punktami na swoim koncie, które uzbierał w 6 dotychczas rozegranych meczach. Jedyny punkt stracił w meczu pierwszej kolejki, kiedy to zmierzył się z beniaminkiem z Częstochowy i wygrał dopiero po tie-break’u.

Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza są swoimi dobrymi znajomymi, gdyż większość składu zna się już minimum rok i tyle samo ze sobą gra. Ubiegło sezonowy skład świecianek był na tyle dobry, że drużyna ta wygrała rozgrywki ligowe, ale nie przystąpiła do walki o Ligę Siatkówki Kobiet.

Przed aktualnym sezonem do ekipy Jokera dołączyły zaledwie dwie nowe zawodniczki – Adrianna Lewandowska, oraz Wiktoria Kowalska. Do wyższej ligi przeszła Dagmara Dąbrowska, która zamieniła Świecie na Bielsko-Białą. Na pierwszoligowym szczeblu zostały Magdalena Ociepa i Oliwia Sieradzka, które przeszły do Częstochowianki Częstochowa.

Fakt tak małej rotacji jest ogromnym atutem, gdyż zawodniczki dobrze rozumieją się na boisku i dzięki temu ich gra jest bardzo skuteczna.

Reasumując, mecz w Świeciu zapowiada się dotychczas najcięższym starciem dla naszych Tygrysic. Jak podopieczne trenera Litwina poradzą sobie w tym spotkaniu? Tego dowiemy się już w sobotę około godziny 20:00.