post

Z obozu rywala – Budowlani Toruń

Nasz kolejny przedmeczowy cykl, który pozwoli kibicom przybliżyć dotychczasowe poczynania naszego najbliższego rywala. Jako pierwsze będą zawodniczki Budowlanych Toruń z którymi już jutro rozegramy mecz II Kolejki 1 Ligi.

W okresie przedsezonowym długo nie było nic słychać o poczynaniach w szeregach drużyny z Torunia. Dopiero początkiem września pojawiła się pierwsza informacja prasowa w której trener Budowlanych Damian Zemło poinformował, że sytuacja finansowa klubu jest bardzo zła, ale on sam zrobi wszystko, aby zespół z Torunia wystartował w rozgrywkach ligowych.

Z każdym dniem szans na start było coraz więcej, skład zaczynał się krystalizować, oraz PZPS wyrażał chęci przyznania Budowlanym licencji nadzorowanej, co byłoby jednoznaczne z przystąpieniem do ligi.

W szeregach torunianek pozostały 4 zawodniczki z ubiegłego sezonu – Paulina Berlińska, Daria Dąbrowska, Aleksandra Szymczak, oraz Julita Rafałko, która zmieniła pozycję na boisku z przyjmującej na libero. Do drużyny dołączyły natomiast – Gabriela Borawska, która ubiegły sezon spędziła w Radomiu, Iwona Zuzel, była zawodniczka Energetyka Poznań, a skład uzupełniły młode zawodniczki.

Siatkarki z Torunia swój pierwszy sparing rozegrały z zespołem z Poznania i pokazały się w nim z dobrej strony, choć przegrały 2:3. Rozegrały również turniej w Świeciu, który zakończyły na ostatnim – 3 miejscu ulegając w dwóch meczach 3:0 Jokerowi Świecie i również 3:0 Wiśle Warszawa.

W sobotę 28 września Budowlani zainaugurowali sezon 2019/20 meczem w Poznaniu. Poznanianki nie dały szans swoim rywalkom wygrywając 3:0 i pozwalając toruniankom na zdobycie 47 punktów w całym meczu!

Jak widać sytuacja w szeregach Budowlanych jest niepewna, problemy finansowe ciągną się za Klubem i nie pozwalają na spokojne funkcjonowanie, mimo to trener i zawodniczki grają w duchu fair play i nie odpuszczają, dlatego sobotni pojedynek naszych Tygrysic w Toruniu, zapowiada się bardzo emocjonująco.