post

Wyjazd do Lidera

Wszyscy sądzili, że w meczu 8 kolejki pomiędzy Jokerem Świecie a Solną Wieliczka, spotkają się dwie niepokonane drużyny i między sobą rozstrzygną miano bezapelacyjnego lidera ligi. Jednak plany się zmieniły i będzie to mecz lidera z wiceliderem, oraz walka wieliczanek, aby wrócić na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Ubiegłoroczny tryumfator rozgrywek o Mistrzostwo 1 Ligi Siatkówki Kobiet jest w dotychczasowym sezonie niepokonaną drużyną, która jedyny punkt straciła w pierwszej kolejce, kiedy to wygrała po tie-break’u z drużyną z Częstochowy.

Kolejne 5 spotkań to już same wygrane i strata zaledwie 3 setów! Zespół ze Świecie pauzował również w jednej kolejce, więc wynik tym bardziej jest bardzo imponujący.

Mecz w Świeciu powinien przynieść wiele emocji i niespodziewanych zwrotów akcji, w końcu naprzeciwko siebie staną dotychczas dwie najlepsze drużyny, które zajmują również dwa najwyższe miejsca w tabeli.

Kolejnym faktem, który powinien zachęcić do śledzenia tego spotkania jest dotychczasowy bilans obydwu zespołów w starciach pomiędzy sobą. Jedna jak i druga drużyna bardzo dobrze radzi sobie zarówno we własnej hali jak i na terenie rywala, a ubiegło sezonowa kampania przyniosła dwa bliźniacze mecze. Zarówno jedna jak i druga drużyna wygrała na wyjeździe w stosunku 3:0, a dodatkowo w obydwu meczach w małych punktach było 77:67 dla przyjezdnych, co jest niespotykanym wynikiem.

W drużynie ze Świecia ogromnym atutem jest na pewno skład, który w większości gra ze sobą już minimum drugi sezon z rzędu! Przed startem rozgrywek do ekipy Jokera dołączyły zaledwie 2 zawodniczki, środkowa Adrianna Lewandowska, oraz atakująca Wiktoria Kowalska . Jeszcze w przypadku tej drugiej, która dosyć regularnie występuje na parkiecie, tak środkowa już na boisku pojawia się bardzo rzadko, a świadczyć o tym bardzo mocna formacja na środku w postaci Pauliny Majkowskiej i Pauliny Brzoski, które są niesamowicie mocnym punktem w drużynie naszych najbliższych rywalek i skuteczne wyłączenie ich z gry może być kluczem do sukcesu w tym spotkaniu.

Nasze zawodniczki od wtorku skrupulatnie przygotowują się do tego spotkania mocno trenując, a sztab szkoleniowy pracuje nad „rozbrojeniem” siły rażenia rywalek i przekazaniu Tygrysicom niezbędnych wskazówek, które powinny poprowadzić do finalnego sukcesu.

Dodatkowo spotkanie w Świeciu jest sentymentalnym powrotem dla naszej środkowej – Julii Skowron, która sezon 2017/18 spędziła właśnie w drużynie Jokera. Trzymamy kciuki za dobry występ i skuteczne przypomnienie swojej gry kibicom obecnym w hali.

Mecz na szczycie 1 Ligi i zarazem HIT 8 kolejki zaplanowano na godzinę 18:00, a miejscem rozegrania spotkania będzie Hala Widowiskowo Sportowa w Świeciu.