post

Wygrać trzeci mecz z rzędu

Taki cel przyświeca naszym zawodniczkom i całemu sztabowi przed zbliżającym się meczem przeciwko Karpatom Krosno. Początek spotkania zaplanowano na sobotę 12 października, godzinę 18:00.

Nasze Tygrysice świetnie weszły w sezon 2019/20. Najpierw na inaugurację pokonały 3:1 AZS Politechnikę Śląska Gliwice (więcej o tym meczu tutaj), następnie wygrały 3:0 z Budowlanymi Toruń (więcej o meczu tutaj).

Teraz przyjdzie nam się zmierzyć z Karpatami Krosno. Nasze najbliższe rywalki aktualnie zamykają ligową tabelę z zerowym dorobkiem punktowym zarówno w setach jak i punktach meczowych. Zatem będzie to konfrontacja ekip z całkowicie odmiennych biegunów tabeli ligowej, gdyż nasze siatkarki po 2 kolejkach plasują się z kompletem punktów na 2 miejscu w tabeli, ustępując jedynie stratą jednego seta drużynie z Poznania, która notabene w ubiegłą niedzielę rozprawiła się gładko w Krośnie z miejscowymi Karpatkami.

Nasze zawodniczki na pewno będą chciały podtrzymać dobrą passę jaka towarzyszy nam od pierwszej kolejki i celem minimum na to spotkanie będzie gra o najwyższą stawkę! Jednak należy pamiętać, że sport jest nieprzewidywalny i drużyna z Krosna na pewno nie odda tego meczu bez walki. Podopieczne Dominika Stanisławczyka będą robiły wszystko, aby odbić się od dna i pokazać z jak najlepszej strony.

Dodatkowo w zespole z Krosna występuje ex Tygrysica – Izabela Wisz, która na ten sezon zamieniła Małopolskę na Podkarpacie. Odmienny kierunek obrała natomiast Ewa Bimkiewicz, która do Wieliczki przeniosła się właśnie z Krosna, dla którego zdobywała punkty przez ubiegły sezon oraz końcówkę kampanii 2017/18. Spoglądając w statystyki można wywnioskować, że zmiana otoczenia lepiej wpłynęła na Ewę, która jest liderem punktowym naszej drużyny po dwóch rozegranych meczach (39 punktów).

Zespól z Krosna zdążyliśmy już całkiem dobrze poznać, gdyż w przedsezonowych turniejach zmierzyliśmy się miedzy sobą 2 razy. Najpierw wygraliśmy 3:0 na turnieju w Mielcu, aby tydzień później w Tarnowie powtórzyć ten rezultat.

Nie mamy nic przeciwko temu, aby i tym razem wynik był identyczny a nasze waleczne Tygrysice sięgnęły po kolejne 3 punkty!

Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców do odwiedzenia Solnego Miasta w sobotnie popołudnie i głośnym dopingiem wspierania naszych zawodniczek. Bądźcie naszym 7 zawodnikiem!

Bilety w cenie 5 zł, dzieci i młodzież do 18 roku życia, za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej – wejście bezpłatne.