post

Wielkie Derby Małopolski!

Wreszcie są! Wielkie Derby Małopolski w wykonaniu dwóch najlepszych żeńskich drużyn siatkówki w regionie. Na takie spotkania niektórzy muszą czekać latami, nam na szczęście przyszło wyczekiwać trochę mniej. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi tego pojedynku.

„Derby rządzą się własnymi prawami” – tak rozpoczniemy zapowiedź sobotniego pojedynku przeciwko Grupie Azoty PWSZ Jedynka Tarnów. W takich meczach pozycja w tabeli, czy aktualna dyspozycja schodzi na drugi plan, a pierwsze skrzypce zaczyna grać determinacja! Każdy mecz w połowie wygrywa się głową, przy derbach dochodzi do tego kolejne 25%, które wskazuje jak ogromna presja ciąży przed takimi spotkaniami.

W przypadku meczów z tarnowiankami jesteśmy na lekkim prowadzeniu, a ponadto w pierwszym meczu obydwu zespołów w aktualnym sezonie, górą były Tygrysice, które wygrały na wyjeździe. Swój „pojedynek” wygrali również nasi kibice, którzy przekrzyczeli Klub Kibica Jedynki i z Tarnowa wyjechaliśmy z podwójnym kompletem punktów!

Sobotni mecz zapowiada się jeszcze ciekawiej, gdyż teraz zespół z Tarnowa jest całkiem inny niż końcem listopada ubiegłego roku.

Zacznijmy od tego, że po meczu z Tygrysicami funkcję pierwszego trenera przestał pełnić Michał Betleja, którego zastąpił Łukasz Marciniak, który wcześniej pełnił funkcję head coach’a w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i to pod jego wodzą KSZO okazało się być pierwszym pogromcą Tygrysic w aktualnym sezonie. Poza trenerem do drużyny dołączyły cztery zawodniczki, które sezon rozpoczynały w… Ostrowcu Świętokrzyskim. Od tego momentu gra tarnowianek bardzo się zmieniła, na koncie przybyło wygranych (5), oraz poprawił się styl gry popularnych „Żyraf”.

Jednak nie stawia to naszego zespołu na straconej pozycji, a wręcz przeciwnie! Pomimo ostatniego niepowodzenia w spotkaniu z Jokerem Świecie w zespole zmieniło się kilka aspektów. Na pewno pojawiło się jeszcze lepsze podejście indywidualne, ale również aspekt drużynowy, który powinien być właśnie tymi 25% mentalu podczas meczów derbowych.

Wieliczanki pomimo pauzy w ubiegły weekend wcale nie odpoczywały, a wręcz przeciwnie! Przeszły tygodniowy okres wytrzymałościowo – dochodzeniowy, który dał ostro w kość, ale zaowocować ma już niedługo, a punkt kulminacyjny powinien przyjść równo z pierwszym gwizdkiem meczu w fazie play-off. Wspomniany okres ciężkich treningów zwieńczył sparing z drugoligowym liderem swojej grupy – Płomieniem Sosnowiec. Mecz ten przyniósł wiele nowych zagrań, czy niekonwencjonalnych ustawień w naszych szeregach. Wynik był drugo a nawet trzecioplanowy, jednak przypomnimy, że spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Sety wygrane przez Tygrysice było szybkimi partiami, które pokazywały siłę zespołu. Natomiast dwa sety wygrane przez gości kończyły się wynikiem „na styku”. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy naszym rywalkom i życzymy awansu!

Reasumując – sobotni mecz przeciwko Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów zapowiada się bardzo ciekawie! Obydwa zespoły deklarują grę do końca i zrobią wszystko, aby z parkietu schodzić jako zwycięzcy!

Spotkanie zaplanowano na sobotę 15 lutego, godzinę 17:00. Miejscem rozegrania meczu będzie oczywiście CER Solne Miasto w Wieliczce, mieszczące się przy ulicy Kościuszki 15.

Bilety na to spotkanie są dostępne w cenie 5 złotych. Dzieci i młodzież do lat 18 za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej wchodzą za darmo.

Serdecznie zapraszamy do przybycia na ten pojedynek! Liczymy na Wasze wsparcie! Wspólnymi siłami damy radę!