post

V Turniej o Solną Piłkę – #VolleyWrocław

Czwarty uczestnik turnieju o Solną Piłkę będzie #VolleyWrocław, czyli 11 drużyna ubiegło sezonowych rozgrywek o Mistrzostwo Polski.

Wrocławianki są kolejną mocną marką, która zdecydowała się przyjąć zaproszenie i stawić się w przedostatni weekend września w wielickim Solnym Mieście, na corocznym turnieju o Solną Piłkę pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka.

Żeńska drużyna siatkówki we Wrocławiu została założona w 1945 roku pod nazwą KS Gwardia Wrocław. Pod takim szyldem grała, aż do 1990 roku w międzyczasie zdobywając 3 brązowe medale Mistrzostw Polski, i po jednym brązowym i srebrnym medalu Pucharu Polski.

Od roku 1990 nastąpił siedmiokrotny „remodeling” nazwy Klubu, jednak ciągle przejawiała się w tytule historyczna GWARDIA.

Drużyna z Wrocławia w swojej historii zdobyła łącznie 5 medali Mistrzostw Polski, ale najbliżej złota była w 2014 roku, kiedy to pod sztandarem Impelu zajęła drugie miejsce w prestiżowych rozgrywkach o Mistrzostwo Polski. Ponadto w swojej gablocie z trofeami ma 4 medale Pucharu Polski, w tym 3 srebrne i jeden brązowy.

Przed zbliżającym się sezonem doszło do małej „wymiany” na linii Wrocław-Wieliczka. Nasz zespół wzmocniła Karolina Piśla a do Wrocławia udała się Karolina Fedorek.

Wrocławianki swój pierwszy mecz na turnieju rozegrają w sobotę 21 o godzinie 12:00 a ich rywalkami będzie Bawarski Rote Raben Vilsbiburg! Następnie o godzinie 16:00 zmierzą się z wielickimi Tygrysicami.

Drużynie z Wrocławia serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia na nasz turniej i życzymy spokojnej podróży do Solnego Miasta!