post

V Turniej o Solną Piłkę – KS DevelopRes Rzeszów

Ostatnim przyjezdnym uczestnikiem V Turnieju o Solną Piłkę pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka jest brązowy medalista ubiegło sezonowych rozgrywek o Mistrzostwo Polski, drużyna DevelopResu Rzeszów.

Drużyna z Rzeszowa jest najmłodszym (nie licząc gospodyń) zespołem, który powalczy o prestiżową Solną Piłkę.

Rok 2012 obfitował w futbolowe emocje, gdyż wtedy został otwarty basen… Stadion Narodowy, a nasz kraj wraz z Ukrainą organizował pamiętne Mistrzostwa Europy. Jednak dla rzeszowskiego świata siatkówki najważniejszy był 25 kwietnia, kiedy utworzono żeńską sekcję siatkówki pod Banderą DevelopResu!

Był to początek drogi, która już na starcie zapowiadała się bardzo dobrze, wszak w premierowym sezonie siatkarki z Rzeszowa wywalczyły awans do 1 Ligi.

w 2014 roku DevelopRes rozegrał swój pierwszy mecz w Lidze Siatkówki Kobiet. Piorunujące przebrniecie z 2 ligi do LSK mogło zwiastować równie szybkie namieszanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tak się jednak nie stało i pierwsze dwa sezony, były nie do końca udane, choć drużyna utrzymała się w rozgrywkach co i tak było dużym sukcesem, biorąc pod uwagę rok powstania sekcji.

Sezon 2016/17 był przełomowy, po 2 latach okupowania dołu tabeli, drużyna została diametralnie przebudowana i zdobyła swój pierwszy medal. W dwumeczu z Impelem Wrocław wywalczyła brązowy krążek.

W ubiegłym sezonie rzeszowianki powtórzyły wyczyn z 2017 roku i na zakończenie sezonu mogły cieszyć się ponownie ze zdobycia brązowego medalu.

Przed zbliżającym się sezonem do składu DevelopResu dołączyły dwie ex Tygrysice – Magdalena Grabka i Daria Przybyła.

Jednak największym hitem transferowym było pozyskanie nowego trenera w osobie Stephana Antigi!

Multimedalista wielu rozgrywek, pięciokrotny Mistrz Polski ze Skrą Bełchatów, dwukrotny zdobywca Pucharu Polski, dwukrotny brązowy medalista Ligi Mistrzów, to tylko kilka trofeów jakie nowy selekcjoner rzeszowianek zdobył w swojej zawodniczej karierze.

Już jako trener prowadził Reprezentację Polski z którą zdobył w 2014 roku Mistrzostwo Świata! Rok temu pracował w ONICO Warszawa i na koniec sezonu mógł cieszyć się ze srebrnego medalu Mistrzostw Polski.

Przed Nim nowe wyzwania, gdyż z żeńską drużyną jeszcze nie miał okazji pracować, ale biorąc pod uwagę nabyte doświadczenie, można śmiało twierdzić, że z obecnym składem może powalczyć o najwyższe cele w Lidze Siatkówki Kobiet!

Zespół z Rzeszowa rozegra swój pierwsze mecz turniejowy w sobotę 21 września o godzinie 14:00 a ich rywalkami będzie MKS Energa Kalisz. Tego samego dnia o 18:00 DevelopRes wraz z Radomką zamkną drugi dzień zmagań w naszym Turnieju.

Serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia na nasz turniej i mamy nadzieję, że wszyscy razem stworzymy niesamowite widowisko!