post

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa

Już w najbliższy weekend (14-15 września) w tarnowskiej hali PWSZ rozegrany zostanie Turniej o Puchar Prezydenta tego miasta. Cztery pierwszoligowe drużyny powalczą o tą prestiżową nagrodę!

Rywalkami wielickich Tygrysic będą dwa zespoły z którymi już graliśmy na turnieju w Mielcu, czyli Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów i AZS PWSZ Karpaty MOSiR Krosno. Skład turniejowy uzupełni beniaminek rozgrywek, drużyna Częstochowianki Częstochowa.

Zmagania rozpoczniemy w sobotę 14 września o godzinie 12:00, kiedy to podejmiemy Częstochowiankę Częstochowa. Nasze rywalki tydzień temu były gospodyniami turnieju, który zakończyły ostatecznie na drugim miejscu, pokonując Płomień Sosnowiec 4:0 i ulegając Politechnice Ślaskiej Gliwice 0:3. Bedze to dla Nas nowy rywal i sprawdzenie się na jego tle na pewno przyniesie dużo korzyści.

Tego samego dnia o godzinie 19:00 zmierzymy się z gospodyniami, drużyną Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów. Przypominamy, że na Turnieju w Mielcu, górą w „małych derbach” była drużyna Żyraf, Mamy ogromną nadzieję, że teraz wynik będzie korzystniejszy dla nas, a wygrana na terenie derbowego rywala posmakuje jeszcze bardziej!

Trzeci mecz rozegramy w niedzielę 15 września o godzinie 11:00, kiedy to zagramy z Karpatami Krosno. Krośnianki na pewno przystąpią bardzo zmotywowane do tego spotkania, bo będą chciały się odegrać za przegraną 0:3 w mieleckim Turnieju.

Będzie to drugi turniej w naszym wykonaniu. Jak zmieni się styl gry w porównaniu do ubiegłego weekendu? Czy Trener Ryszard Litwin zmieni coś w taktyce i będzie starał się już powoli krystalizować pierwszą szóstkę? Na te i inne bardzo nurtujące pytania dostaniemy odpowiedź po każdym rozegranym meczu, a szczegółowe wnioski wyciągniemy w niedzielę około godziny 14.

Niestety w turnieju raczej nie wystąpi nasza przyjmująca Basia Cembrzyńska, która na wtorkowym treningu niefortunnie upadła i podkręciła staw skokowy. O zdrowiu Basi będziemy informować na bieżąco, a już teraz możemy powiedzieć, że nasza niezawodna Fizjoterapeutka robi wszystko co w jej mocy, aby błyskawicznie postawić Basię na nogi! Dodatkowo może liczyć na pomoc oraz najlepszy sprzęt jakim dysponuje nasz Partner Medyczny EFFI Clinic. Trzymamy mocno kciuki za szybki powrót do zdrowia! Czekamy na Ciebie na parkiecie!