post

Tie-Break – czyli 15 pytań do… Katariny Osadchuk

Dzisiaj poznamy odpowiedzi naszej kolejnej środkowej, oraz klubowego obieżyświata, czyli Katariny Osadchuk. Zobaczmy jak przebiegała dotychczasowa przygoda Kati z siatkówką i co planuje na przyszłość.

Tie-Break – czyli 15 pytań do… to cykl tytułowych 15 stałych pytań, tak jak 15 punktów, które teoretycznie dają zwycięstwo w decydującym piątym secie. Dzięki temu cyklowi będziemy mogli trochę lepiej poznać nasze zawodniczki, które w sezonie 2019/20 bronią żółto-zielono-niebieskich barw.

Tym razem dowiemy się czegoś więcej o Katarinie Osadchuk, Australijce Ukraińsko-Chorwackiego pochodzenia. „Kati” jest sportowym jak i życiowym obieżyświatem, co na pewno zwiastuje ciekawe odpowiedzi na nasze 15 pytań.

Imię i nazwiskoKatarina Osadchuk

Data urodzenia 18 listopada 1991

Pozycja na boisku Środkowa

Wychowanka KlubuQueensland Pirates

1. Zostałam siatkarką ponieważ…

Moja pierwsza przygoda z siatkówką była pod koniec lata 1990ych kiedy moja mama pracowała jak fizjoterapeutka w jednym klubie w Chorwacji. Ale ja w tedy byłam za mala i nie zachęciło mnie do grania. Dopiero jak miałam 14 lat to spróbowałam tego sportu w szkole i tak zostało.

2. Jak nie siatkówka to…

Pewnie jakiś sport wodny. Pływałam na dosyć wysokim poziomie przez 10 lat w Australii. Miałam wybór miedzy pływaniem, piłką wodną i siatkówką. Dzięki temu ze był korek z treningu siatkówki na trening piłki wodnej gdzie wybierali reprezentację województwa i nie zdążyłam na niego i to był drugi znak dla mnie, że powinnam pozostać przy siatkówce.

3. Największy sportowy wzór to…

Mój tata. On był zawodnikiem piłki wodnej i reprezentował Australię na trzech Igrzysk Olimpijskich (2004 jako zawodnik, i 2008 i 2012- jak część sztabu trenerskiego i w 2008 i 2012 zdobyli brązowy medal). A z siatkarek Irina Kirilova, Elena Chibukina, Francesca Piccini i Giba, zawsze szanowałam ich styl grania.

4. Marzy mi się gra w… (klub lub kraj)

Od kiedy miałam 15 lat marzyło mi się granie w Polsce. No i nie zawiodły mnie Polskie Ligi 🙂

5. Moim największym motywatorem jest…

Moja rodzina.

6. Dotychczas najtrudniejszy mecz rozegrałam przeciwko…

Chemikiem Police. Aczkolwiek też miałam ciężki mecz na przeciw Impelowi Wrocław jakieś 3 lata temu, ale na szczęście skończył się zwycięstwem 3:2 dla nas. Pamiętam, że byłyśmy w dośc zmiennej sytuacji i zależało nam na wygraniu meczu, a Impel w tedy był mocny, więc wiadomo, że wyzywanie do wygranego meczu było niesamowicie ciężkie. A w tym sezonie najtrudniejszy mecz by z San Pajda u nas, na szczęście też wyszłyśmy z niego zwycięstwem 3:2.

7. Największym żartownisiem w drużynie jest…

Każda z nas ma momenty śmieszne 🙂

8. Czy masz jakiś przedmeczowy rytuał?

Mam po prostu swoją rutynę przedmeczową. Na przykład muszę mieć paznokcie pomalowane, koszulki wyprasowane, dobry posiłek, dobry humor, dobra playlista, no i kawka oraz ciastko musi być przed meczem 🙂

9. Mam słabość do…

Dobrego jedzenia jakiegokolwiek.

10. Moim hobby jest…

Czytanie, gotowanie.

11. Największy sportowy sukces…

2 złote medale 1 Lidze.

12. Czego najbardziej żałuję w swojej karierze sportowej…

Ze jestem tak daleko od rodzinny, jestem nieobecna na wielu ważnych momentach w ich życiu.

13. Słowo, które najlepiej określa moją osobę…

Pozytywnie zakręcona 🙂

14. Kibicom z Wieliczki chciałabym powiedzieć…

Dziękuję za wsparcie! Jesteście niesamowici, bez Was się nie da grac. Jesteście naszym 7ym zawodnikiem na boisku!

15. Po zakończeniu kariery…

Sportowej, to na 100% jakiś odpoczynek. A potem bym chciała kontynuować karierę jako nauczycielka.