post

V turniej o Solną Piłkę

Już 20 września rozpoczynamy 5 edycję naszego corocznego Turnieju piłki siatkowej kobiet o Solną Piłkę pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka! Poznaliśmy już wszystkich uczestników, a teraz prezentujemy harmonogram gier.

Zbliżający się turniej można nazwać międzynarodowym, a wszystko za sprawą dwukrotnych mistrzyń niemieckiej Bundesligi! ROTE RABEN Vilsbiburg – to jeden z naszych uczestników, który potwierdził swój przyjazd do Wieliczki, na przedostatni weekend września.

Poza sąsiadkami zza wschodniej granicy, turniej uzupełnią cztery zespoły z Ligi Siatkówki Kobiet! Będzie to między innymi:

  • ENERGA MKS Kalisz, czyli czterokrotne zdobywczynie Mistrzostwa Polski, oraz Pucharu Polski! Ubiegły sezon kaliszanki zakończyły na 7 miejscu w ligowej tabeli.
  • E.LECLERC RADOMKA Radom – zespół z Radomia zniknął na 18 lat z siatkarskiej mapy Polski, a po powrocie w 2016 roku zdążył już awansować do 1 ligi, a następnie do LSK, kończąc ubiegły sezon na 8 miejscu, czyli niżej o jedno oczko od kaliszanek.
  • #VOLLEYWrocław – tej drużyny nie trzeba szerzej przedstawiać! Tradycje siatkarskie we Wrocławiu sięgają jeszcze 1945 roku! Od tego czasu drużyna przeszła kilka zmian nazwy, oraz zdobyła 5 medali Mistrzostw Polski, czy 4 medale Pucharu Polski. W drużynie z Wrocławia ujrzymy Karolinę Fedorek, czyli byłą Tygrysicę z Wieliczki!
  • K.S. DEVELOPRES Rzeszów – Najmłodszy zespół naszego turnieju, ale już wywołujący wielkie poruszenie zarówno wśród kibiców jak i drużyn przeciwnych! Brązowe medalistki ubiegło sezonowej kampanii! Ponadto z dwiema naszymi byłymi zawodniczkami w swoim składzie – Magdaleną Grabką, oraz Darią Przybyłą.

Oczywiście do kompletu brakuje jeszcze jednego zespołu, a jest nim oczywiście 7R SOLNA Wieliczka – czyli gospodynie turnieju, które na tydzień przed startem zmagań ligowych, będą miały bardzo ciężki i pożyteczny sprawdzian z wyżej notowanymi zespołami.

Jak poradzi sobie przebudowana drużyna z Wieliczki na tle rywali? Tego dowiemy się już za około półtora miesiąca!

Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy: A i B, rozegrają najpierw mecze w między sobą, a następnie przyjdzie im się zmierzyć o poszczególne miejsce na koniec rozgrywek.

Grupa A:

  • 7R Solna Wieliczka
  • Rote Raben Vilsbiburg
  • #VolleyWrocław

Grupa B:

  • Energa MKS Kalisz
  • E.Leclerc Radomka Radom
  • DevelopRes SkyRes Rzeszów

Turniej rozpoczynamy w piątek 20 września, a otworzą go drużyny, które miały najbliżej i najdalej na halę sportową w Wolnym Mieście w Wieliczce.

19:00 – 7R Solna Wieliczka – Rote Raben Vilsbiburg

Sobota|21 września:

10:00 – Energa MKS Kalisz – E. Leclerc Radomka Radom

12:00 – Rote Raben Vilsbiburg – # Volley Wrocław

14:00 – Energa MKS Kalisz – DevelopRes SkyRes Rzeszów

16:00 – 7R Solna Wieliczka – # Volley Wrocław

18:00 – E. Leclerc Radomka Radom – DevelopRes SkyRes Rzeszów

Niedziela|22 września:

10:00- Mecz o 5 miejsce

12:00 – Mecz o 3 miejsce

14:00 – Mecz o 1 miejsce

15:30 – Zakończenie turnieju

Jak widać turniej zapowiada się bardzo ciekawie, więc już trzeba szykować się na przyjście na hale, wspieranie naszych Tygrysic, oraz oglądać pasjonujące pojedynki w każdym meczu.

Do zobaczenia w Solnym Mieście!