post

Przegrana ze Stalą na zakończenie Turnieju i zdobycie 3 miejsca

Pierwszy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Mielca dobiegł końca. W ostatnim meczu w naszym wykonaniu jak i w całym turnieju, zmierzyliśmy się z gospodyniami – Stalą Mielec i musieliśmy uznać wyższość rywalek, przegrywając 0:3, a cały turniej kończąc na 3 miejscu.

Mecz ze Stalą przypominał końcówkę meczu z Tarnowem, czyli bardzo nierówna gra po obydwu stronach boiska. Jednak wbrew końcowemu rezultatowi, minimalnie lepsze były wieliczanki, które utrzymywały skromne prowadzenie nad gospodyniami. Jednak w samej końcówce odezwały się znowu te same błędy co wcześniej, co skutkowało przegraną w premierowej odsłonie do 22.

Druga odsłona nie przyniosła niczego nowego, mecz tym razem nie porywał spektakularnymi akcjami, choć można było się dopatrzeć kilku potężnych ataków, czy szczelnych bloków po stronie Solnej jak i Stali. Set ostatecznie znowu kończy się wygraną Stali, która automatycznie przypieczętowała tym wygraną w całym meczu jak i 2 miejsce w całym turnieju.

Najbardziej emocjonujący był trzeci set, który tak naprawdę nie mógł już niczego zmienić, ale tak jak powtarzaliśmy od samego początku – nie wynik jest tutaj ważny, tylko zgrywanie się zawodniczek i zbieranie materiału do analizy. W samej końcówce tego seta, wieliczanki pokusiły się o obronę, aż 3 piłek meczowych, ale przy 4, która dawałaby grę na przewagi nie dały rady a set zakończył się wynikiem 25:23.

Reasumując cały turniej, na pewno mamy wiele do poprawy, szczególnie musimy skupić się nad defensywą, która nie jest jeszcze zadowalająca. Raziły też bardzo błędy własne, czy popsute serwisy, których w samym meczu ze Stalą było kilka. Trener dał zagrać wszystkim obecnym zawodniczkom, co było poniekąd ewenementem na skalę turnieju, gdyż wszystkie pozostałe zespoły nie wykonywały, aż tylu zmian i mimo wszystko bardziej skupiły się na wyniku, aniżeli sprawdzaniu ustawień i wariantów. Należy jednak podkreślić, że każdy z naszych przeciwników miał już za sobą pierwsze turnieje czy sparingi, zespół z Krosna i Tarnowa w ubiegły weekend rozegrał turniej w Jarosławiu, Stal była na turnieju w Czechach, oraz w środę zagrała sparing z Radomką Radom, a KSZO rozegrało sparing z AZS-em Politechniką Śląską Gliwice. Także każdy zespół jest na innym etapie przygotowań, do startu ligi pozostało jeszcze 20 dni i ten czas trzeba przepracować na optymalnym poziomie, aby forma była od pierwszego do ostatniego meczu o punkty! Wracamy do Wieliczki jednak z ogromnym bagażem materiału do analizy, doświadczeniem zebranym we wspólnych grach przeciwko rywalom, oraz co bardzo dobre coraz lepszą atmosferą w zespole! Doskonale wiemy, że w sporcie „głowa” i dobre relacje w szatni, czy poza meczami oraz treningami, to niemalże połowa końcowego sukcesu!

Oczywiście w naszych szeregach znalazła się jedna z lepszych zawodniczek turnieju! Kamila Colik została wybrana najlepszą libero mieleckich zmagań, za co odebrała pamiątkową statuetkę. Serdecznie gratulujemy i wierzymy, że to nie ostatnie wyróżnienie w sezonie!

Już w kolejny weekend wyjeżdżamy na turniej do Tarnowa, a za dwa tygodnie sprawdzian generalny! V Turniej o Solną Piłkę pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka! Podczas weekendu 20-22 września drużyna chce już być w dużo lepszej dyspozycji i na tydzień przed startem zmagań ligowych pokazać się z jak najlepszej strony przeciwko takim drużynom jak: K.S. DevelopRes Rzeszów, E.Leclerc Radomka Radom, Energa MKS Kalisz, #VolleyWrocław, czy Rote Raben Vilsbiburg! Już teraz serdecznie zapraszamy do Tarnowa za tydzień, oraz co najważniejsze na V Turniej o Solną Piłkę, który rozegramy w Naszej Domowej Sali!