post

Powrót do Solnego Miasta w Wieliczce

Dwa mecze ligowe i jeden pucharowy, tyle trwała przerwa w grze o punkty Naszych Tygrysic w Sercu Wieliczki, czyli Hali Solnego Miasta przy ul. Kościuszki 15. Teraz spotykamy się z ekipą KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, czyli spadkowiczem z Ligi Siatkówki Kobiet.

21 dni, tyle czasu minęło od rozegrania ostatniego meczu Ligowego w Solnym Mieście w Wieliczce. Wtedy to podejmowaliśmy krośnieńskie Karpaty, a mecz zakończył się naszą wygraną 3:1.

Kolejne domowe spotkanie przyszło nam zagrać w Krakowie, a było to spowodowane zajęciem hali w Solnym Mieście. Jak się finalnie okazało hala Orzeł Piaski Wielkie była dla nas szczęśliwa, bo wygraliśmy z San-Pajdą Jarosław 3:2, ale jednak najlepiej nasze zawodniczki czują się właśnie przy Kościuszki 15, gdzie dodatkowo wspiera ich wierna grupa kibiców.

W 7 kolejce rozgrywek 1 ligi, naszym rywalem będzie zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Ekipa ta rok temu jeszcze rywalizowała w Lidze Siatkówki Kobiet i tytuł Mistrza Polski, ale finalnie w meczu barażowym musiała uznać Wisły Warszawa, czyli drużynie, która wyeliminowała wieliczanki w 1 rundzie fazy play-off a następnie awansowała na najwyższy szczebel rozgrywkowy w kraju.

KSZO natomiast podjęło walkę na poziomie pierwszoligowym i mimo napływających zaraz przed startem ligi złych wieści z obozu ekipy z Świętokrzyskiej 11 wystartowało w lidze. Nasz najbliższy rywal rozegrał aktualnie 4 mecze (w pierwszej kolejce przełożono spotkanie z SMS PZPS Szczyrk, a w 3 pauzował) i uzbierał 3 punkty na co złożyła się wygrana 3:0 z Jedynką Tarnów. Ponadto w meczach ze Świeciem, Opolem i Poznaniem nie zdobył żadnych punktów, ugrywając zaledwie jednego seta. Należy jednak podkreślić siłę rywali z jakimi KSZO nie dało rady zdobyć punktów.

Przed sezonem nasza drużyna zmierzyła się w swoim pierwszym meczu sparingowym, który odbył się w Mielcu podczas Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Mielca. Wtedy ekipa z województwa Świętokrzyskiego okazała się lepsza od naszych Tygrysów i wygrała 2:1.

Wyników naszej drużyny nie trzeba szczególnie przedstawiać, bo rezultat 6/6 jest znany nie tylko w Wieliczce, ale również w całej siatkarskiej Polsce! Nasze siatkarki są aktualnie niepokonane zarówno w meczach ligowych, jak i w starciu Pucharowym. Tygrysice w rozegranych 7 meczach straciły zaledwie 3 punkty i to wszystko w przeciągu ostatnich dni. Najpierw była wygrana 3:2 z beniaminkiem z Jarosławia, kilka dni później w 1 rundzie eliminacyjnej Pucharu Polski, wynikiem 3:2 zakończył się mecz pucharowy w Sosnowcu, a w ubiegłą sobotę takim samym wynikiem zakończył się mecz z Częstochowianką Częstochowa.

Jak Będzie tym razem? Czy ud się podtrzymać zwycięską passę i umocnić swoją pozycję na miejscu lidera 1 ligi?

Tego dowiemy się już w sobotę około godziny 20:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki do odwiedzenia Solnego Miasta i wspierania głośnym dopingiem naszych Tygrysic! Bądźcie naszym 7 zawodnikiem i wspólnie sięgnijmy po korzystny wynik.

Mecz zaplanowano na godzinę 18:00 w hali Solnego Miasta w Wieliczce, przy ulicy Kościuszki 15.