post

Porażka 0:3 z Częstochowianką

Na inaugurację Turnieju o Puchar Prezydenta Tanowa, lepszy od nas okazuje się beniaminek rozgrywek pierwszoligowych, drużyna Częstochowianki Częstochowa, która niestety ogrywa nas do zera.

O tym spotkaniu powinniśmy szybko zapomnieć i wyciągnąć wnioski już przed rozegraniem drugiego meczu w dniu dzisiejszym.

Sobotnie spotkanie z Częstochowianką rozpoczęliśmy bardzo chaotycznie, choć początek pierwszego seta nie wskazywał na takie zakończenie spotkania.

Obydwa zespoły grały punkt za punkt, ale jako pierwsze przewagę minimum 2 punktów wypracowały wieliczanki. Jak się później okazało było to chwilowe pokazanie dominacji, gdyż po kilku bardzo dobrych akcjach ze strony rywali, musieliśmy już gonić wymykający się nam wynik. Wszak sama końcówka seta pozwoliła jeszcze na kilka ukąszeń, ale w kluczowym momencie znać o sobie dały błędy, które pozwoliły cieszyć się z wygranej częstochowiankom.

Druga partia rozpoczęła się od dwupunktowego prowadzenia Tygrysów, ale szybko stopniała do zera, po czym rywalki ponownie odjechały z wynikiem, którego nie oddały już do końca partii, wygranej przez nich 25:17.

Najciekawszy był 3 set, gdzie przez znaczną większość prowadziliśmy i wszystko mogło wskazywać na to, że zdobędziemy seta kontaktowego. Jednak determinacja Częstochowianki sprawiła, że dogoniły nas i nawet miały piłkę setową w standardowym wymiarze punktowym. Podczas gry na przewagi obydwa zespoły przejawiały ogrom determinacji, ale ostatecznie lepsze okazały się zawodniczki z Częstochowy, które wygrały na przewagi w rezultacie 29:27.

Jeszcze dzisiaj zagramy mecz z Jedynką Tarnów, początek zaplanowano na godzinę 19:00.

7R Solna Wieliczka – Częstochowianka Częstochowa 0:3 (21:25, 17:25, 27:29)

Skład:

Ewa Bimkiewicz, Kamila Colik, Angelika Gajer, Karolina Piśla, Julia Skowron, Magdalena Lewińska, Agnieszka Cur, Aleksandra Pasznik, Katarzyna Jędrzejewska, Katarina Osadchuk, Katarzyna Kosidło, Izabella Trocińska.