Pokonujemy Energa MKS Kalisz

Świetne widowisko mieli okazję oglądać kibice licznie zgromadzeni w niedzielę w hali Solnego Miasta. Do Wieliczki przyjechał wicelider rozgrywek, który po 17 kolejkach miał na koncie tylko jedną porażkę – z warszawską Wisłą. Początek meczu oraz cały pierwszy set zapowiadał nam niestety jednostronne widowisko. Od stanu 1:6, przez 4:12,10:21 i ostatecznie 13:25, wydawało się, że nasze zawodniczki psychicznie były jeszcze na środowym meczu Pucharu Polski. Druga i trzecie partia to jednak zupełnie inna gra naszego zespołu. Do połowy tych partii przyjezdne nawiązywały z Wieliczankami wyrównaną walkę, jednak punktowe serie w końcówkach pozwoliły nam wygrać te sety do 19. Podobnie układała się czwarta odsłona, jednak w niej nie udało się odskoczyć rywalkom i w końcówce mieliśmy wyniki 21:19,22:20,23:22,23:23,24:23. Niestety przy tym wyniku nasza gra zacięła się, nie było już możliwości przerwy na żądanie. Ostatecznie Kaliszanki wygrały tę partię do 24 i doprowadziły do tie-breaka. Decydującą odsłonę lepiej zaczęły przyjezdne(2:4) jednak już przy zmianie stron to nasza drużyna prowadziła(8:7). Wyrównana gra toczyła się do wyniku 11:11, a w końcówce dwa błędy Hanny Łukasiewicz oraz dwa ataki Patrycji Ząbek dały nam zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem.