Patrycja Ząbek: Walka będzie niezwykle zacięta

Patrycja Ząbek: Walka będzie niezwykle zacięta

Zachęcamy do lektury wywiadu z Patrycją Ząbek.

Za Waszą drużyną już siedem meczów w Play-off, w których bez wątpienia jesteś wyróżniającą się zawodniczką 7R Solnej. W ostatnich meczach sezonu zasadniczego pauzowałaś ze względu na kontuzję, skąd zatem tak wysoka forma ? Jesteś zadowolona ze swoich występów przeciwko Jokerowi i MKSowi Kalisz ?

Dziękuję za miłe słowa. Tak, doznałam kontuzji pachwiny tuż przed rozpoczęciem play-off, co wykluczyło mnie z kilku treningów, aczkolwiek udało mi się dojść do pełni zdrowia przed meczami z Jokerem Świecie. Mecze rozgrywane w Wieliczce, przy takiej publiczności, każdej z nas dodają skrzydeł, dlatego prezentujemy lepszą formę grając u siebie niż na wyjeździe. Jeżeli chodzi o mecze z Jokerem we własnej hali, to jestem zadowolona i dumna z całej drużyny, ponieważ pokazałyśmy charakter i wszystkie spotkanie rozgrywały się pod nasze dyktando. Z kolei mecze w Świeciu nie oceniam jako nasz słaby występ, ponieważ w drugim meczu, tak jak w pierwszym, grałyśmy pięć setów i w każdym z nich była zacięta walka. Mecze z MKS Kalisz nie mogę uznać za udane, ponieważ dwukrotnie doznałyśmy porażki i odpadłyśmy z walki o Mistrzostwo I ligi.

I właśnie o mecze z Kaliszankami chcieliśmy zapytać. Dwa wyniki 1:3 wskazują, że nie miałyście w tej rywalizacji za wiele do powiedzenia. Jednak z sześciu przegranych setów-w trzech prowadziłyście do 19 punktu w secie, natomiast w dwóch innych potrafiłyście roztrwonić pięciopunktową przewagę. Czym spowodowane są częste przestoje w Waszej grze ?

 Siatkówka kobiet jest niestety nieprzewidywalna i nawet prowadząc kilkoma punktami w secie nie można być pewnym wygrania danej partii. Nam niestety przydarzyły się w Kaliszu przestoje, które rywal doskonale wykorzystał. Na tym poziomie nie można popełniać takich błędów i należy utrzymać koncentrację przez całe spotkanie, a nam tego zabrakło.

 Przed Wami rywalizacja o 3 miejsce z Energetykiem Poznań. W sezonie zasadniczym raz górą były rywalki, a raz Wy. Jak oceniasz Waszego najbliższego rywala oraz Wasze szanse na zajęcie miejsca na podium ?

 Uważam, że walka o 3 miejsce będzie niezwykle zacięta, ponieważ każda zawodniczka chciałaby zawiesić brązowy medal na swojej szyi. W rundzie zasadniczej to my byłyśmy lepszym zespołem, zajmując 3 miejsce w tabeli, dlatego to rywal powinien obawiać się starcia z nami. Na pewno woli walki, ambicji i determinacji żadnej z nas nie zabranie, bo wszystkie zdajemy sobie sprawę jaki cel mamy do osiągnięcia i tanio skóry nie sprzedamy!