post

Ostatnia kolejka pierwszej rundy przed nami

Jeszcze nie tak dawno rozpoczynaliśmy nowy sezon i cieszyliśmy się pierwszymi wygranymi meczami, a tu już czeka ans ostatni pojedynek w ramach pierwszej rundy, gdzie naszym rywalem będą uczennice z SMS PZPS Szczyrk

Sobota 7 grudnia, to nie dość, że wspaniały po mikołajkowy czas, to jeszcze dzień kiedy przyjdzie nam zakończyć rozgrywki pierwszej rundy. Przeciwnikiem naszych Tygrysic będą młode zawodniczki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku.

W tym sezonie najmłodsza drużyna w lidze jest bardzo mocna i sprawiła już niejedną niespodziankę, urywając punkty potencjalnie mocniejszym rywalkom, które aspirują do walki o najwyższe cele. Na swojej liście pokonanych ma między innymi beniaminka z Jarosławia, który jest rewelacją rozgrywek, a z SMS-em przegrał do zera. Uczennice urwały również punkt naszemu ostatniemu pogromcy – Enei Energetykowi Poznań.

O sile drużyny ze Szczyrku na pewno świadczy wyrównany, ambitny i znający się wzajemnie skład. Wszak w ekipie prowadzonej przez trenera Wiesława Popika w większości zna się już z gry w Szczyrku, na różnych szczeblach rozgrywek.

Najlepiej punktującą zawodniczką naszego najbliższego rywala jest Paulina Damaske, która w dotychczasowych spotkaniach zdobyła 152 punkty, co daje 13,8 punktu na spotkanie. Dlatego nasza flagowa atakująca Ewa Bimkiewicz, będzie miała równorzędną rywalkę naprzeciw siebie z którą na pewno stoczy pasjonujący bój atakujących.

Spoglądając w statystyki indywidualne, to z liczb zapowiada się bardzo wyrównany pojedynek, na każdej pozycji nasze Tygrysice napotkają rywalki będące na podobnym poziomie statystycznym.

Spoglądając w mecze z drużyną ze Szczyrku, które mamy już za sobą, można bezapelacyjnie powiedzieć, że dotychczas nasze zawodniczki są niekwestionowanymi liderkami, które wygrały wszystkie spotkania z uczennicami ze Szczyrku. Jednak zawsze były to ciekawe starcia w których dochodziło do gry na przewagi, która raz zakończyła się dopiero wynikiem 34:32.

Sobotnie starcie zapowiada się zatem bardzo ciekawie i emocjonująco, dodatkowo jest to ostatni mecz pierwszej rundy, wszystko co po nim będzie miało coraz większy wpływ na końcowy rezultat i miejsce przed fazą play-off, która jest na pewno celem minimum dla naszych Tygrysic.

Początek sobotniego spotkania został zaplanowany na godzinę 18:00, a miejscem rozegrania meczu będzie Solne Miasto w Wieliczce.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki na mecz, wstęp jedyne 5 złotych. Dzieci i młodzież do 18 roku życia za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej wchodzą całkowicie za darmo!

Dodatkowo przed spotkaniem będzie można nabyć kalendarze na zbliżający się rok 2020 w bardzo korzystnej cenie 15 złotych, oraz koszulki kibica w tej samej cenie co kalendarze.

Liczymy na Waszą obecność i głośny doping, który poniesie nasze siatkarki do końcowego tryumfu!