post

Ostatni wyjazd pierwszej rundy

Już w najbliższą sobotę, ostatniego dnia listopada o godzinie 17:00, nasze siatkarki rozegrają ostatni mecz wyjazdowy w ramach pierwszej rundy rozgrywek o Mistrzostwo Pierwszej Ligi Siatkówki Kobiet, a rywalem będzie sąsiad w tabeli – ENEA Energetyk Poznań.

Po ostatnim meczu z drużyną UNI Opole nasze zawodniczki są na fali wznoszącej, gdyż spokojnie można tak sądzić po szybkim 3:0, którego nawet najwięksi optymiści się nie spodziewali. Nasz najbliższy rywal natomiast w ostatniej kolejce grał z uczennicami ze Szczyrku i wygrał dopiero po 5 secie! Dodatkowo tydzień wcześniej poznanianki mierzyły się właśnie z drużyną z Opola, gdzie również wygrały po tie-breaku.

Jednak nie ma co porównywać ze sobą tamtych spotkań, bo doskonale wiemy, że żeńska siatkówka jest bardzo chimeryczna i bardzo dużo zależy od dyspozycji dnia.

W dotychczasowych meczach ligowych drużyna z Poznania tak samo jak nasze Tygrysice rozegrała 10 spotkań z czego ośmiokrotnie wygrywały, a dwa razy musiała uznać wyższość przeciwnika. Plasuje się na 3 miejscu tracąc jeden punkt do wieliczanek, a wszystko to za sprawą 3 meczów które poznanianki wygrały w rezultacie 3:2.

Nasze zawodniczki po 2 ligowych porażkach, dwa razy pokonały swoich rywali, najpierw 3:1 w Derbach Małopolski Jedynkę Tarnów, a w minioną sobotę wspomniane wyżej UNI Opole 3:0.

Sobotni mecz w Poznaniu jest bardzo ważny dla końcowego układu tabeli, gdyż zmierzą się drużyny, które powinny na koniec sezonu zasadniczego być w górnej części tabeli i pierwsze mecze finałowe rozgrywać na własnej hali.

Mecze pomiędzy poznaniankami a wieliczankami zawsze wywoływały wiele emocji, a mecze były ciekawe i zacięte. Świadczyć o tym może chociażby to, ze na 7 rozegranych meczów, aż 4 musiał rozstrzygnąć tie-break, a tylko raz spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0, kiedy to w sezonie 2017/18 Tygrysice wygrały w Poznaniu.

Pomimo tak zaciętych pojedynków, lepszy bilans meczowy mają wieliczanki, które wygrały, aż 6 razy, przegrywając w pierwszym historycznym meczu obydwu drużyn w Wieliczce 2:3. Później ta sztuka już się Energetykowi nie udała i mamy nadzieję, że taki stan rzeczy utrzyma się przynajmniej jeszcze do zakończenia sobotniego meczu.

Najbardziej pamiętnymi meczami z Poznaniem była walka o brązowy medal w sezonie 2017/18. Przypomnimy, że Tygrysice wtedy wyszły zwycięsko z serii do 3 zwycięstw i sięgnęły po największe osiągnięcie w historii Klubu.

Jak będzie tym razem? Czy uda się zatrzymać będące na fali poznanianki, które wygrały trzy ostatnie spotkania? Z drugiej strony nasze Tygrysice mają dwie wygrane z rzędu, w tym bardzo przekonujące z Opolem. Na te pytania uzyskamy odpowiedź już w sobotę około godziny 19:00.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00 w poznańskiej hali Cityzen przy ulicy Drogi Dębińskiej 10c.