post

Lider przyjeżdża do Wieliczki!

Bardzo ciekawie zapowiada się mecz XXI Kolejki I Ligi, kiedy to do Wieliczki przyjeżdża lider rozgrywek, drużyna Joker Mekro Energoremont Świecie.

Nasze zawodniczki po wygranej w Ostrowcu Świętokrzyskim w poprzedniej kolejce, wróciły na zwycięską ścieżkę i mamy nadzieję, że całkowicie wyczerpały limit niepowodzeń w aktualnym sezonie.

Spotkanie z KSZO było bardzo dobre w wykonaniu Tygrysic, które stanowczo poprawiły swoją grę względem poprzednich dwóch meczów ligowych. Pomimo tego, ze drużyna z Ostrowca boryka się z problemami, to zaprezentowała bardzo dobrą siatkówkę (szczególnie w 1 i 3 secie) co poniekąd mogło zaskoczyć wieliczanki, ale z drugiej strony pokazało, że nasza forma zaczyna iść w górę i na najważniejsze mecze w sezonie powinna być na maksymalnym poziomie.

Drużyna ze Świecie natomiast dwa ostatnie mecze rozegrała na pełnym dystansie setowym, ale również wyszła z tych pojedynków obronną ręką. Jednak zmęczenie zawodniczek Jokera może być delikatnie bardziej odczuwalne i fakt ten należy wykorzystać już od samego początku meczu.

Joker jest w tym sezonie niekwestionowanym liderem nad liderami, wszak zaledwie raz (!) schodził z parkietu pokonany, a ich pogromcą był beniaminek z Jarosławia. Poza jedną wpadką, drużyna prowadzona przez trenera Marcina Wojtowicza jest istną maszyną w której wszystkie tryby działają idealnie, co daje właśnie taki wynik. Joker w 19 rozegranych spotkaniach uzbierał 50 punktów na co złożyło się 18 wygranych i jedna przegrana, dodatkowo Joker stracił dopiero 17 setów. Takie statystyki są imponujące i na pewno wzbudzają respekt przed kolejnymi przeciwnikami.

W pierwszym spotkaniu obydwu drużyn górą był Joker, który nie pozwolił naszym zawodniczkom na zdobycie choćby seta, ale blisko było w drugim secie. Ta partia pierwszego meczu zakończyła się wynikiem 34:32 i zadecydował o przebiegu spotkania. Można było spokojnie uważać, ze gdyby przewaga jaka była po stronie Tygrysic w tej partii się utrzymała, to wynik meczu mógłby być zgoła odmienny. Jednak teraz nadarza się idealna szansa, aby odegrać się wyżej notowanemu przeciwnikowi.

Jeśli wieliczanki utrzymają swój styl gry, to szansa na sukces jest bardzo duża, szczególnie, że ostatnio blok zaczyna funkcjonować jeszcze lepiej w naszej drużynie, a dodatkowo poprawia się procent w ataku jak i przyjęciu.

W meczu naprzeciw siebie stanie kilka mocnych indywidualności!

Na prawych skrzydłach zagrają Ewa Bimkiewicz, oraz Izabella Trocińska w brawach Solnej, oraz Oriana Miechowicz i Wiktoria Kowalska z Jokera. Nasza pierwsza atakująca po rozegraniu 18 meczów legitymuje się następującą metryczką: 277 zdobytych punktów, w tym 19 asów serwisowych i 28 bloków punktowych. Izabella natomiast uzyskała dotychczas 28 punktów, 1 as serwisowy i 8 bloków w 16 meczach.

 Oriana natomiast uzbierała w 18 meczach 209 punktów, 30 asów serwisowych i 16 bloków, a Wiktoria Kowalska 150 punktów, 6 asów i 8 bloków w 17 rozegranych spotkaniach. Pierwsze atakujące z obydwu zespołów plasują się w czołówce ligi jeśli chodzi o punkty.

Na pozycji przyjmującej w naszym zespole wystąpią:

Karolina Piśla: 18 meczów, 176 punktów, 10 asów serwisowych i 25 bloków.

Barbara Cembrzyńska: 18 meczów, 156 punktów, 16 asów, 16 bloków.

Katarzyna Jędrzejewska: 15 meczów, 80 punktów, 10 asów, 7 bloków.

Po drugiej stronie siatki ujrzymy:

Adrianna Kukulska: 19 meczów, 201 punktów, 17 asów, 1 bloków.

Weronika Fojucik: 16 meczów, 117 punktów, 4 asy, 26 bloków.

Pola Nowacka: 19 meczów, 89punktów, 12 asów, 4 bloki.

Na rozegraniu szykuje się pojedynek:

Aleksandra Pasznik (SOLNA): 18 meczów, 68 punktów, 14 asów, 19 bloków.

Katarzyna Wenerska (Joker): 18 meczów, 52 punkty, 8 asów, 18 bloków.

Nasza rozgrywająca z powyższymi cyframi plasuje się w ścisłej czołówce rozgrywających ligi a pod względem punktów lideruje na swojej pozycji.

Bardzo ciekawie zapowiada się również walka na środku siatki.

W naszym teamie zobaczymy:

Agnieszka Cur: 16 meczów, 148 punktów, 13 asów, 68 bloków.

Katarina Osadchuk: 18 meczów, 99 punktów, 7 asów, 27 bloków.

Julia Skowron: 16 meczów, 56 punktów, 5 asów, 14 bloków.

Po stronie Jokera ujrzymy:

Paulina Brzoska: 18 meczów, 181 punktów, 5 asów, 52 bloków.

Paulina Majkowska: 18 meczów, 181 punktów, 11 asów, 56, bloków.

Adrianna Lewandowska: 11 meczów, 47 punktów, 1 as, 12 bloków.

Wspomniana Paulina Brzoska i Paulina Majkowska są najlepiej punktującymi środkowymi w całej lidze!

Natomiast Agnieszka Cur jest najlepiej blokującą zawodniczką całej ligi!

Ostatnie miejsce na boisku uzupełnią libero.

W trykocie Solnej Wieliczka na parkiecie zobaczymy Kamilę Colik wspieraną przez Magdalenę Lewińską, która nadal jest juniorką. Natomiast po stronie rywala zagra Aleksandra Żurawska.

Jak widać na powyższych statystykach mecz powinien być bardzo ciekawy i emocjonujący! Nie obejdzie się bez indywidualnych pojedynków, które na pewno będą ozdobą meczu!

Początek spotkania zaplanowano na 1 lutego (sobota) godzinę 18:00, a miejscem rozegrania meczu będzie oczywiście Solne Miasto w Wieliczce.

Bilety na mecz są dostępne w cenie 5 złotych. Dzieci i młodzież szkolna za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej wchodzą za darmo.

Dodatkowo będzie można jeszcze nabyć kalendarze na 2020 rok, w bardzo korzystnych cenach!

1 sztuka – 15 złotych,

2 sztuki – 25 złotych

4 sztuki w cenie 45 złotych.

Serdecznie zapraszamy do zakupu.