post

KSZO lepsze w pierwszym meczu Turnieju w Mielcu

Wielickie Tygrysice przegrały swój pierwszy mecz podczas Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Mielca 1:2. Spotkanie ze spadkowiczem z Ligi Siatkówki Kobiet, drużyną KSZO Ostrowiec Świętokrzyski był pierwszym sprawdzianem dla podopiecznych Trenera Litwina.

Trener Tygrysic miał jasny plan na to spotkanie, jak i na cały turniej – sprawdzić wszystkie zawodniczki w rytmie meczowym, dlatego niemalże każdy set miał inny obraz jeśli chodzi o personalia na parkiecie. Ciężko wykrystalizować na tę chwilę optymalną wyjściową szóstkę, gdyż każda zawodniczka, która zjawiła się na boisku włożyła bardzo dużo do wyniku.

Pierwsza partia spotkania padła łupem wieliczanek, które wygrały ją w stosunku 25:21, co dawało dobrą prognozę na kolejne dwa sety.

Niestety druga partia ewidentnie nie wyszła zawodniczkom Solnej, które miały kilka przestojów, co pozwoliło rywalkom na odskakiwanie na kilka czy kilkanaście punktów. Ostatecznie drugą partię wygrywają zawodniczki KSZO do 16.

Trzecia i ostatnia odsłona była już bardziej wyrównana niż poprzedzająca, jednak finalnie też zapisana została na korzyść zawodniczek z Ostrowca Świętokrzyskiego, które wygrały ją 25:20 i całe spotkanie 2:1.

Jednak nie o wynik tutaj chodzi, a o zgrywanie się zawodniczek, które trenują ze sobą niewiele ponad miesiąc czasu, czy w przypadku Katariny Osadchuk niecały tydzień! Po tym spotkaniu Trenerzy na pewno mają ogrom materiału do analizy, który będzie bezcenny podczas kolejnych spotkań w ramach Turnieju w Mielcu, jak i przed kolejnymi meczami sparingowymi.

Na boisku pojawiła się każda zawodniczka, która jest w składzie na zbliżający się sezon i również każda z nich ma powody do radości ze swoich akcji, ale również wie co należy poprawić!

Swój debiut w pierwszym zespole Solnej zaliczyła dzisiaj siedemnastoletnia Kasia Kosidło, która dała dobrą zmianę i szczególnie swoją kąśliwą zagrywko sprawiła wiele trudności przyjmującym z Ostrowca. Ten debiut cieszy nas niezmiernie, gdyż potwierdza przypuszczenia Trenera, że Kasia jest już gotowa, aby wprowadzać ją do gry seniorskiej, a nabrane doświadczenie na pewno zaowocuje w niedalekiej przyszłości!

7R Solna Wieliczka – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (25:21, 16:25, 20:25)

Skład:

Ewa Bimkiewicz, Kamila Colik (libero), Angelika Gajer, Karolina Piśla, Julia Skowron, Magdalena Lewińska (libero), Agnieszka Cur, Aleksandra Pasznik (C), Katarzyna Kosidło, Katarzyna Jędrzejewska, Katarina Osadchuk, Izabella Trocińska, Barbara Cembrzyńska.