Koniec przygody w Pucharze Polski

Niestety na piątej rundzie Pucharu Polski zakończyła się nasza tegoroczna przygoda. Naszpikowany gwiazdami zespół BKSu Profi Credit Bielsko Biała pokonał naszą drużynę 3:0, jednak wynik meczu nie odzwierciedla przebiegu spotkania. W pierwszym secie zapowiadało się, że to Wieliczanki rozpoczną z wysokiego C, gdyż prowadziły już 20:15. Wtedy jednak trener gości zdecydował się na wprowadzenie wracającej po kontuzji Marleny Pleśnierowicz, co diametralnie odmieniło obraz meczu. Tę partię Bialszczanki wygrały do 23, a kolejną już wyraźnie do 17. Najwięcej emocji mieliśmy w trzecim secie. Lepiej zaczęły go przyjezdne i osiągnęły już 3-4 punktową przewagę. Jednak z upływem czasu nasza drużyna wrzucała coraz to wyższy bieg i w końcówce na tablicy pojawił się wynik 24:23 dla gospodyń. Pierwszej piłki setowej nie udało się wykorzystać. Dwie ostatnie akcje to bardzo kontrowersyjne decyzje sędziów. Najpierw błąd dotknięcia siatki gwizdnięty przy punktowym bloku Agaty Skiby, a przy piłce meczowej brak takiej decyzji po ataku Ni Grant.

Dziękujemy drużynie za dostarczenie emocji podczas tegorocznej edycji Pucharu i już nie możemy doczekać się kolejnej.