post

Komplet punktów na początek nowego roku

Siatkarki 7R Solnej Wieliczka zainkasowały pełną pulę w pierwszym swoim meczu w 2020 roku, pokonując drużynę Stali Mielec 3:1. Mecz jednak rozpoczął się lepiej dla gości, którzy po pierwszej partii prowadzili.

Mecz XVII Kolejki I Ligi Siatkówki Kobiet skonfrontował ze sobą nasze Tygrysice i drużynę Stali Mielec. Było to czwarte spotkanie pomiędzy obydwiema drużynami, a we wcześniejszych trzech zawsze tryumfowały wieliczanki, które wygrywały 3:0.

Lepiej w inauguracyjnego seta weszły zawodniczki z Mielca, które najpierw zaskoczyły wieliczanki swoją wyjściową szóstką, a następnie skuteczną grą. Przy wyniku 2:7 o czas poprosił trener Solnej. Była to dobra decyzja, bo nasze zawodniczki podczas kilkudziesięciu sekund uspokoiły głowy i przestawiły się na grę pod dany styl zawodniczek z Mielca. Poskutkowało to odrobieniem kilku punktów i gdy tablica wyników wskazywała 10:14 o czas poprosił trener Stali. Od tego momentu gra zaczęła toczyć się punkt za punkt. Większy zryw naszych zawodniczek pojawił się w samej końcówce seta i Tygrysice nawet doprowadziły do wyrównania przy stanie 24:24! Niestety od tego stanu punkty zdobywały już tylko mielczanki, które najpierw popisały się pewnym atakiem, a następnie zaskoczyły zagrywką i dzięki temu wygrały pierwszego seta. Był to też historyczny, bo pierwszy wygrany set przez drużynę z Mielca w starciach ligowych z Solną.

Drugi set rozpoczął się od dużo lepszej gry naszych zawodniczek, co skutkowało szybkim wyjściem na prowadzenie, ale po chwili zrobił się zaledwie 1 punkt przewagi po stronie Tygrysic a o czas poprosił Trener Litwin. Przerwa poskutkowała motywująco na naszą drużynę, który odskoczyła na kilka punktów i dowiozła prowadzenie do samego końca seta, wgrywając 25:18.

Set trzeci miał bardzo podobny przebieg jak druga partia, z tym, że prowadzenie było jednak po stronie gości. Mielczanki skrupulatnie budowały swoje akcje a dodatkowo w szeregi Tygrysic zaczął wkradać się delikatny stres, przez co zaczęło być więcej błędów. Przy prowadzeniu Stali 7:5 o czas poprosił trener wieliczanek. Przerwa ponownie podziałała motywująco na nasz zespół, który zdobył 5 punktów przy zaledwie jednym gości i wyszedł na prowadzenie 10:8. Przy takim wyniku ponownie o czas poprosił trener mielczanek, ale nic to nie dało. Tygrysice ponownie zdobyły 5 punktów przy zaledwie jednym gości i kolejny raz zareagował trener Stali. Taki wynik rozluźnił delikatnie nasze zawodniczki, które pozwoliły rywalkom na odrobienie strat punktowych i gdy zaczęło robić się już naprawdę „gorąco”, głowy zawodniczek ochłodził Trener Litwin, który przystopował serię gości i przy wyniku 22:19 wziął czas. Od tego momentu punkty zdobywały już tylko wieliczanki, które pokonały rywalki 25:19 i równo o godzinie 19:28 wyszły na pierwsze tegoroczne meczowe prowadzenie!

Czwarta partia zaczęła się od szybkiego prowadzenia mielczanek, które wygrywały 5:1 i reagować musiał trener Tygrysic. Udało się i nasze zawodniczki zaczęły powoli odrabiać straty, aż w końcu wyszły na prowadzenie. Gdy tablica wyników wskazywała 16:12 o drugi już czas poprosił trener mielczanek. Gra nadal jednak była kontrolowana przez nasz zespół, który trzeci raz nie pozwolił y zdobyć swoim rywalkom chociażby 20 punktów.

Mecz kończy się naszym pewnym zwycięstwem, a pierwszy set był ewidentnie wypadkiem przy pracy, ale na szczęście nie odbiło się to na dyspozycji naszych zawodniczek w późniejszej fazie meczu, a jedynie dodało trochę więcej emocji sportowych.

MVP spotkania została wybrana nasza środkowa Agnieszka Cur, która bardzo dobrze rozpoczęła rundę rewanżową i od pojedynku z Gliwicami trzyma solidny poziom! Wszystko to w połączeniu ze świetną grą reszty zespołu sprawia, że możemy się cieszyć z 4 zwycięstwa z rzędu i z optymizmem spogladąd w przyszłość.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować naszym wspaniałym kibicom, którzy licznie zjawili się w Hali Solnego Miasta i głośno dopingowali nasze zawodniczki! Byliście dzisiaj prawdziwym 7 zawodnikiem. Liczymy na równie solidne wsparcie w kolejnych spotkaniach naszego zespołu! Razem sprawmy żeby rok 2020 był przełomowy dla naszego ukochanego Klub!

7R Solna Wieliczka – Stal Mielec 3:1 (24:26, 25:17, 25:19, 25:19)

Ewa Bimkiewicz (19 pkt, 1 blk.), Kamila Colik (L), Angelika Gajer, Karolina Piśla (12 pkt, 1 as, 1 blk.), Julia Skowron (6 pkt, 1 as, 3 blk.), Magdalena Lewińska(L), Agnieszka Cur (13 pkt, 1 as, 6 blk.), Aleksandra Pasznik(C) (4 pkt, 2 as, 1 blk.), Katarzyna Kosidło, Katarzyna Jędrzejewska, Katarina Osadchuk (3 pkt, 1 blk.), Izabella Trocińska, Barbara Cembrzyńska (12 pkt, 2 as).