post

Komplet punktów na inaugurację

Pierwszy mecz nowego sezonu i od razu komplet punktów! Nasze Tygrysice pokonały AZS Politechnika Śląska Gliwice 3:1 i rozpoczęły sezon 2019/20 z wysokiego „C”!

Przed tym spotkaniem było wiele niewiadomych po naszej stronie, nowy skład, w ponad 90% zmienione personalia zawodnicze, oraz połowicznie udane przedsezonowe sparingi, które nie potrafiły dać jasnego sygnału jak wygląda dyspozycja Tygrysic.

Eksperci, oraz bukmacherzy dawali większe szanse drużynie z Gliwic, co dla kibiców z Wieliczki było nowością, gdyż dotychczas Tygrysy były faworytami spotkań w Solnym Mieście.

Na ten mecz Trener Litwin miał do dyspozycji pełny skład, łącznie z Basią Cembrzyńską, która zdążyła się już wykurować po skreceniu stawu skokowego.

Startowa szóstka wyglądała następująco: Ewa Bimkiewicz, Kamila Colik, Karolina Piśla, Julia Skowron, Agnieszka Cur, Aleksandra Psznik, oraz Katarzyna Jędrzejewska.

Pierwszy set rozpoczął się dla nas bardzo dobrze, szybko złapaliśmy kilka punktów przewagi i przy stanie 10:4 trener gliwiczanek był zmuszony do wzięcia pierwszego czasu. Świetną serię na zagrywce miała Ewa Bimkiewicz, która nękała rywalki mocnymi i precyzyjnymi uderzeniami. Czas wstępnie nie podziałał motywująco na AZS-iaki, jednak przy stanie 11:4 zdobyły 3 punkty z rzędu i żeby bardziej się nie rozpędziły zareagował Trener Solnej. Reszta seta była rozgrywana pod dyktando gospodyń, które ostatecznie wygrały 25:19 i mogły cieszyć się z pierwszego wygranego seta w sezonie oraz meczu!

Druga partia była bliźniaczo podobna do tej inauguracyjnej, gospodynie od samego początku były przeważającą stroną, co niezmiernie cieszyło publiczność zgromadzoną w hali Solnego Miasta. Końcowy wynik był ponownie dla Tygrysów, które wygrały tego seta w stosunku 25:22, a gliwiczanki popisały się obronieniem, aż 5 piłek setowych, co pozwoliło im na duże zniwelowanie strat.

Gdy kibice na trybunach już mogli się szykować do ostatniego seta, gliwiczanki postawiły się i zapewniły trochę więcej emocji. Od samego początku dużo lepiej na parkiecie radziły sobie zawodniczki AZS-u, które zaczęły seta od stanu 4:0. Z czasem nasze Tygryisice starały się niwelować stratę i w samej końcówce zbliżyły się na 1 punkt, ale finalnie musiały uznać wyższość rywalek, które wygrały tego seta w stosunku 25:23.

Czwarta partia była ostatnią. Wieliczanki grały konsekwentnie, ale też pozwoliły na walkę, co na pewno mogło podobać się kibicom, ale również przynosiło dużo nerwów. Ponownie nasze rywalki zniwelowały trochę strat w samej końcówce, ale sama końcówka należała do Naszych Tygrysów! Wieliczanki wygrały 25:22 i całe spotkanie 3:1

MVP spotkania została wybrana Ewa Bimkiewicz, która była dzisiaj niemalże bezbłędna w ataku, nękała rywalki mocnymi serwisami, ale również zaprezentowała się świetnie w obronie! W pełni zasłużone wyróżnienie dla naszej atakującej.

Dziękujemy serdecznie naszym wiernym kibicom, którzy pomimo specyficznej godziny byli razem z nami tego wieczora, wspierali nasze zawodniczki i byli 7 zawodnikiem!

Już za tydzień udamy się na pierwszy wyjazd sezonu, kiedy to zmierzymy się w Toruniu z drużyną Budowlanych.

7R Solna Wieliczka – AZS Politechnika Śląska Gliwice 3:1 (25:19, 25:22, 23:25, 25:22)