post

Kolejna wygrana na koncie Tygrysic

Zawodniczki Solnej Wieliczka dopisały do swojego konta kolejne 2 punkty, wygrywając z Galeria Jurajska Częstochowianka Częstochowa po pięciosetowym boju i nadal s niepokonane w rozgrywkach ligowych.

Sobotnie starcie w Hali Częstochowa rozpoczęło się dla naszych zawodniczek bardzo dobrze. Wiele składnych akcji doprowadziło do finalnego sukcesu, który jak się później okazało nie był już taki do samego końca. Ostatecznie pierwszy set kończymy punktowym blokiem Oli Pasznik i pokonujemy beniaminka 25:20.

Drugi set, to popis gry gospodyń, które od samego początku narzuciły swój styl gry i budowały pokaźną przewagę w całym secie. Nasze zawodniczki w samej końcówce partii zaryzykowały szalony pościg i zapewne gdyby nie tak duża strata, to mogły dopaść na dystansie swoje rywalki, ale jednak było to fizycznie niemożliwe. Częstochowianka wygrywa tą partię 25:21 i doprowadza do remisu w spotkaniu.

Set numer trzy był zgoła odmienny niż ten drugi, tym razem nasze siatkarki kontrolowały przebieg gry, zbudowały sobie kilku punktową przewagę i skrupulatnie zdobywały punkty, które ostatecznie wyprowadziły je na prowadzenie w meczu.

Czwarta partia i kolejna zmiana gry jak w kalejdoskopie. Najpierw szybkie prowadzenie naszych zawodniczek na które zareagował trener gospodyń, co dało zamierzony efekt, a nawet okazało się strzałem w dziesiątkę. Szybko z czteropunktowej przewagi Tygrysic, zrobiła się kilkunastu punktowa strata! Gdy na samym początku mogło się wydawać, że gra jest pod kontrolą, to wszystko się odwróciło do góry nogami i finalnie Częstochowianka wygrała seta do 15 (!) i dzięki temu doprowadziła do 5 seta.

Dla wieliczanek był to już 3 mecz na pełnym dystansie w przeciągu 8 dni, dlatego niepokój wśród kibiców był zrozumiały. Czy dziewczyny wytrzymają fizycznie kolejnego tie-break’a? Czy dadzą radę utrzymać koncentrację i sięgnąć po kolejne meczowe zwycięstwo? Dało się! Tygrysice weszły w tego seta jakby to była pierwsza partia meczu po kilkudniowym odpoczynku. Pełna świeżość, skrupulatność w konstruowaniu i kończeniu akcji, oraz finalne zwycięstwo 15:8.

Po tym meczu wielickie Tygrysice można spokojnie nazywać „królowymi pięciosetówek, w końcu gdy przychodzi do rozegrania tie-break’a, to nasze zawodniczki nie mają sobie w nim równych.

Dlatego jeśli już musimy grać mecze na pełnym dystansie, to niech się one kończą właśnie w taki sposób!

Dzięki tej wygranej nadal jesteśmy na czele ligowej tabeli z 6 zwycięstwami. Goni nas ekipa ze Świecia, która ma rezultat 5/5, ale w jednej kolejce pauzowała.

MVP spotkania w Częstochowie została wybrana Barbara Cembrzyńska dla której było to pierwsze indywidualne wyróżnienie w sezonie. Serdecznie gratulujemy i czekamy na więcej!