post

Karpatki pokonane w drugim meczu Turnieju w Mielcu

Drugie spotkanie Mieleckiego Turnieju o Puchar Prezydenta przyniosło komplet punktów wieliczanek, które pokonały AZS PWSZ Karpaty MOSiR Krosno 3:0.

Po pierwszym spotkaniu z zespołem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który ostatecznie wieliczanki przegrały w stosunku 1:2, przyszedł czas na drugie spotkanie, gdzie rywalkami były zawodniczki Karpat Krosno.

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu, Trener Ryszard Litwin sprawdził całą dostępną kadrę, która tym razem pokazała swoją siłę i już coraz lepsze zgranie!

Mimo, że po pierwszym spotkaniu do rozpoczęcia drugiego minęło około 120 minut, to zawodniczki Solnej potrafiły w tym czasie wyciągnąć wiele wniosków i poprawić elementy, które nie do końca wychodziły wcześniej.

Spotkanie z Karpatami idealnie otworzyła Basia Cembrzyńska, która swoim serwisem sprawiła wiele trudności przyjmującym z Krosna i popisała się, aż 3 asami serwisowymi na otwarcie pojedynku! Ostatecznie pierwsze punkty krośnianki zdobyły przy 5 oczkach po stronie wieliczanek. Mocne otwarcie dało do zrozumienia, że Tygrysice są podrażnione pierwszym pojedynkiem i teraz chcą się zrehabilitować. Po stronie Solnej funkcjonowało wszystko, od wspomnianego serwisu punktowego, przez skuteczne ataki na całej szerokości siatki, do obrony i bloku! Tak grające Tygrysy chciałoby się oglądać zawsze, a należy przypomnieć, że to dopiero początek ich wspólnej walki i idealne zgranie na boisku dopiero przyjdzie!

Ostatecznie premierowa partia zostaje wygrana przez Solną w rezultacie 25:17.

Drugi set, to niemalże całkowita zmiana składu i mimo, ze rozpoczęcie było wyśmienite, to po kilku akcjach w zespole coś się zacięło, ale jak się okazało po czasie, było to idealne dla widowiska, oraz podbudowania morale zespołu! Krośnianki na pierwszej przerwie wziętej przez Trenera Litwina prowadziły 12:8 i radziły sobie bardzo sprawnie. Czas jednak nie dał natychmiastowego rezultatu, gdyż Karpatki jeszcze powiększyły swoją przewagę. Mocny sygnał do odrabiania strat dała Katarina, która świetnie celowała zagrywką i dzięki temu, oraz szczelnemu blokowi na tablicy dosyć szybko przewaga Karpat topniała. Wszak krośnianki miały nawet w górze piłkę setową, ale ponownie znać o sobie dał twardy i szczelny blok Tygrysów! Ostatecznie druga partia, po niesamowitych emocjach i zmianach na boisku pada łupem Solnej, która wygrywa 27:25 i pokazuje niesamowity charakter!

Ostatnia partia drugiego spotkania, to istna dominacja wieliczanek, które pokazały po raz kolejny swoją siłę, wygrywając tą partię do 11!

W trzeciej odsłonie każda zawodniczka zasługuje na ogromne słowa uznania, ale my ponownie skłonimy się do wyróżnienia Kasi Kosidło, która miała jeszcze lepszą serię na zagrywce niż w meczu z KSZO! Oby tak dalej!

Dodatkowo należy wspomnieć, że w zespole z Krosna zagrała ex Tygrysica Izabela Wisz! Nasza była zawodniczka dała o sobie szczególnie znać w pierwszym secie, kiedy to zaserwowała dwa asy.

AZS PWSZ Karpaty MOSiR Krosno – 7R Solna Wieliczka 0:3 (17:25, 25:27, 11:25)

Skład:

Ewa Bimkiewicz, Kamila Colik (libero), Angelika Gajer, Karolina Piśla, Julia Skowron, Magdalena Lewińska (libero), Agnieszka Cur, Aleksandra Pasznik (C), Katarzyna Kosidło, Katarzyna Jędrzejewska, Katarina Osadchuk, Izabella Trocińska, Barbara Cembrzyńska.

W niedzielę zagramy o godzinie 10:00 z Jedynką Tarnów i będą to nasze ‚małe derby”! Natomiast o godzinie 14:00 wraz z gospodyniami zamkniemy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Mielca.