post

Historia spotkań ze Stalą Mielec

Kolejny mecz i kolejne porównanie przed nami. Tym razem drugi raz w sezonie sprawdzamy dotychczasowe poczynania wieliczanek w starciach z drużyną znad Wisłoki, czyli Stalą Mielec.

Ekipa z Mielca jest taką z którą nasze zawodniczki mierzyły się bardzo mało razy, bo dotychczas doszło do 3 meczów na szczeblu centralnym i oczywiście w grze o ligowe punkty.

Zmieniając trochę sekwencję opisywania, tym razem bardziej skupimy się na ostatnim (jeszcze nie analizowanym w tej serii artykułów) meczu.

Obydwie drużyny pierwszy raz w tym sezonie zmierzyły się 16 października w Mielcu.

Mecz ten przed samym rozpoczęciem był przez wielu ekspertów uznawany za jeden z ciekawszych w całej IV Kolejce. Jednak jak się okazało w połowie pierwszego seta, miano to było podane trochę na wyrost, gdyż podopieczne trenera Romana Murdzy nie sprostały Tygrysicom i mimo, że utrzymywały właśnie do wspomnianej połowy seta prowadzenie. Dobry start nie dał jednak punktów do ligowej tabeli.

Wspomniany pierwszy set lepiej rozpoczęły gospodynie, ale to były dobre złego początki. Wieliczanki szybko doprowadziły do remisu i finalnie wygrały premierowego seta do 22 i jak się okazało była to najwyższa zdobycz punktowa na set drużyny Stali.

Druga partia dała jasny sygnał, że wieliczanki do Mielca przyjechały po pełna pulę, gdyż wygrały tą część meczu do 17, a wszystko przypieczętowały fantastyczną trzecią partią wygraną do 15 i całego meczu 3:0.

Tamten mecz był trzecią batalią pomiędzy zespołami i też trzecią wygraną przez Solną w stosunku 3:0.

Pozostałe (a raczej wcześniejsze) mecze odbyły się w sezonie 2018/19. Obydwa spotkania skończyły się oczywiście wygraną wieliczanek 3:0, choć rewanżowy mecz a dokładnie jego druga partia miała niecodzienny przebieg, ale więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Jak widać drużyna z Mielca jak na razie nam „leży” i nie stawia zbyt wielu kontr, co oczywiście nie oznacza, ze tak same będzie tym razem.

Nasze zawodniczki w tych trzech meczach dwukrotnie wygrały w Mielcu i raz w Wieliczce. Suma wygranych setów wynosi 9:0 na korzyść Tygrysic, a suma małych punktów aktualnie zatrzymała się na wyniku 225:168.

Jak będzie tym razem? Czy podopieczne Trenera Ryszarda Litwina utrzymają wspaniałe statystyki i ostatecznie podwyższą swoje liczby o kolejne? A może drużyna z Mielca stanie na wyżynach swoich możliwości i „utrze nosa” naszym zawodniczkom? Ciężko jest teraz znaleźć szacowaną odpowiedź na te pytania, szczególnie, że zespół z Mielca może być teraz sporą zagadką, gdyż od połowy grudnia ze stanowiskiem pierwszego trenera pożegnał się Roman Murdza, a jego obowiązki przejął drugi trener, który jest wspierany przez Dorotę Ściurkę, czyli najbardziej doświadczoną i utytułowaną zawodniczkę w szeregach Stali.

Początek spotkania został zaplanowany na sobotę 4 grudnia, godzinę 18:00, a miejscem rozegrania meczu będzie Solne Miasto w Wieliczce.

Bilety na to spotkanie będą dostępne w cenie 5 złotych, natomiast dzieci i młodzież szkolna z ważną legitymacją szkolną na halę wejdą za darmo.

Przypominamy i również serdecznie zachęcamy do nabycia noworocznych kalendarzy, które będzie można nabyć przy kasie biletowej w cenie zaledwie 15 złotych!