post

Historia spotkań z SMS PZPS Szczyrk

Ostatni mecz pierwszej rundy w ramach rozgrywek Pierwszej Ligi Siatkówki Kobiet już w najbliższą sobotę 7 grudnia. Tygrysice będą podejmowały uczennice ze Szczyrku. jak prezentują się dotychczasowe mecze pomiędzy obiema drużynami?

Do pierwszego starcia na szczeblu centralnym (rozgrywki 1 ligi) doszło w sezonie 2016/17, kiedy to 12 listopada w hali Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, gospodynie zmierzyły się z naszymi Tygrysicami. Wszak spotkanie padło łupem wieliczanek, które wygrały 3:1, ale sam mecz był niesamowicie ciekawy i emocjonujący, a rozpoczął się od niecodziennego wyniku, bo zawodniczki Solnej wygrały premierową partię po grze na przewagi, wynikiem 34:32. Pozostałe sety wygrane przez nasze zawodniczki kończyły się już w standardowych 25 punktach, ale za każdym razem przewaga wynosiła minimum dopuszczalnych 2 punktów. Honorowy set wygrały uczennice, a ich przewaga wyniosła 3 punkty.

W rewanżowym spotkaniu, które odbyło się w hali Solnego Miasta również było wiele emocji w poszczególnych setach, a jedynie w ostatniej partii do wyłonienia zwycięzcy nie była potrzebna gra na przewagi. Mecz wygrały wieliczanki pokonując swojego oponenta 3:0

Kolejne dwa spotkania rozegrano sezon później, najpierw do potyczki doszło w Wieliczce, a gospodynie pokonały rywalki 3:1. W rewanżu mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Tygrysic. W tych dwóch meczach jednak przewaga punktowa była ewidentna na korzyść zawodniczek Solnej.

Ubiegły sezon przyniósł identyczne wyniki. W pierwszym spotkaniu wieliczanki wygrały 3:1, aby w rewanżu pokonać rywalki do zera. Jest to ciekawy przypadek, gdyż we wszystkich trzech sezonach wspólnej rywalizacji, w taki sposób układały się mecze z drużyną SMS-u Szczyrk.

Po rozłożeniu wszystkich wyników na czynniki pierwsze, wychodzi, że niekwestionowanym liderem spotkań jest zespół z Wieliczki, który wygrał wszystkie sześć dotychczasowych meczów. Świadczyć o tym może również rozkład setów, gdzie uczennice ze Szczyrku ugrały zaledwie 3. Spoglądając w małe punkty widać niemalże stu punktową przewagę Tygrysic, które prowadzą 524:439.

Najciekawsze pojedynki bez wątpienia zostały rozegrane w pierwszym sezonie (2016/17), kiedy to wieliczanki uzbierały 184 małe punkty, a ich przeciwniczki 173.

Jak będzie tym razem? Czy zostanie podtrzymany dotychczasowy układ, że najpierw Solna wygrywa 3:1, aby w rewanżu pokonać rywala do zera? A może waleczna i nieprzewidywalna drużyna ze Szczyrku postawi się Tygrysicom i sprawi kolejną niespodziankę w aktualnym sezonie? Na te, oraz wiele innych pytań uzyskamy odpowiedzi już w sobotę około godziny 20:00.

Będzie to bardzo ważny pojedynek dla gospodyń, które na pewno chcą zakończyć pierwszą rundę dobrym meczem i pozytywnym wynikiem, który ułatwi późniejszą walkę o czołowe lokaty na koniec kolejnej rundy, która będzie znacząca w parowaniu drużyn podczas fazy play-off.

Przypominamy, że sobotni pojedynek został zaplanowany na godzinę 18:00, a miejscem rozegrania jest oczywiście Solne Miasto w Wieliczce, mieszczące się przy ulicy Kościuszki 15.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i głośnego dopingu naszych Tygrysic!