post

Historia Spotkań z San-Pajda Jarosław

Przed nami drugie ligowe starcie przeciwko drużynie z Jarosławia. Dotychczas nasze zawodniczki mają lepszy bilans ligowy, ale za to jarosławianki wygrały mecz eliminacyjny Pucharu Polski. Mamy nadzieję, że Tygrysice podtrzymają status quo ligowy a dodatkowo odegrają się za pucharowe starcie.

Pierwsze spotkanie na szczeblu centralnym pomiędzy Solną a San-Pajdą odbyło się 19 października ubiegłego roku. Mecz w którym wieliczanki były gospodarzem, ale jednak hala była dosyć neutralna, gdyż spotkanie odbyło się w Krakowskiej hali Orła Piaski Wielkie.

Spotkanie trzymało w napięciu już od samego początku, charyzmatyczna ławka jarosławianek trzymała emocje na najwyższym poziomie, a jako pierwsze na prowadzenie wyszły podopieczne Piotra Pajdy. Wieliczanki jednak wcale nie złożyły broni wygrywając kolejne dwa sety i mając mecz za komplet punktów na wyciągnięcie ręki. Wtedy jednak ponownie do głosu doszły jarosławianki, które doprowadziły do remisu, a w decydującym 5 secie długo prowadziły… Jednak Tygrysa nie jest tak łatwo pokonać! Wieliczanki wyszarpały zwycięstwo i sięgnęły ówcześnie po 5 wygraną z rzędu.

Była to też pierwsza przegrana jarosławianek, które jednak po kilku tygodniach odegrały się i wyeliminowały wieliczanki z walki o Puchar Polski.

Miało to miejsce 13 listopada, kiedy w Jarosławiu odbył się mecz 2 rundy eliminacyjnej Pucharu Polski. Jarosławianki dosłownie rozjechały nasze Tygrysice wygrywając 3:0 i w pierwszym oraz drugim secie dały zdobyć naszym zawodniczkom zaledwie po 15 punktów.

Biorąc pod uwagę prestiż meczów pucharowych, chyba wiele osób chciałoby teraz zamienić wygraną w meczu Ligowym na pokonanie jarosławianek w Pucharze. Jednak nie da się cofać czasu, i teraz należy podejść do meczu maksymalnie skupionym i wywieźć z Jarosławia korzystny wynik, przez co podtrzymać pozytywny rezultat meczów ligowych.

Początek meczu zaplanowano na sobotę 11 stycznia, godzinę 14:30.