post

Historia spotkań z Jokerem Świecie

Do Wieliczki przyjeżdża nasz stary dobry znajomy, czyli ekipa Joker Mekro Energoremont Świecie. Będzie to już 15 mecz w historii naszych drużyn, który odbędzie się na szczeblu centralnym. Jak wyglądały poprzednie spotkania i jaki jest bilans meczów? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Historię spotkań z Jokerem Świecie opisywaliśmy już 7 listopada ubiegłego roku, wtedy bilans był minimalnie po stronie wielickich Tygrysic, jednak aktualnie jest już remis.

Przypomnimy najciekawsze spotkania w dotychczasowej historii.

Pierwszy mecz odbył się 3 grudnia 2016 roku, czyli w pierwszym roku występu naszych zawodniczek w rozgrywkach centralnych 1 Ligi Siatkówki Kobiet. Górą w tym meczu były zawodniczki ze Świecia, które wywiozły komplet punktów z Wieliczki, tracąc zaledwie jednego (pierwszego w meczu) seta. Na szczególną uwagę należy jednak drugi set tego pojedynku, kiedy to wieliczanki przegrały po długiej grze na przewagi i wyniku 28:30.

W tym samym sezonie nasze drużyny spotkały się jeszcze w walce o 3 miejsce, ostatecznie po wygraniu „złotego seta” na najniższym stopniu podium stanęła drużyna z Kujawsko-Pomorskiego.

Kolejny sezon przyniósł, aż 7 pojedynków Tygrysic z Jokerem! W rundzie zasadniczej drużyny podzieliły się punktami i wygrały jedynie we własnej hali. Następnie przyszedł ćwierćfinał play-off i dramatyczny pięcio-meczowy pojedynek. Solna z racji wyższego miejsca w tabeli dwa pierwsze spotkania rozgrywała w domu i wykorzystała w 100% atut własnego parkietu, wygrywając kolejno 3:0 i 3:1. Tydzień później mecze odbyły się w Świeciu i tam doszło do istnej dramaturgii! Obydwa spotkania wygrał Joker w stosunku 3:2 i rywalizacja wróciła na piaty – decydujący mecz do Wieliczki. Po zaledwie 2 dniach odpoczynku lepiej zregenerowały się Tygrysice, które przy najlepszej publiczności w lidze wygrały 3:0 i zameldowały się w półfinale.

Ubiegły sezon przyniósł zaledwie dwa pojedynki. Wtedy zespoły również zagrały bardzo równo, bo w Wieliczce wygrał Joker 3:0, a w Świeciu Solna, również 3:0. Warto też wspomnieć o małych punktach w tych meczach. W meczu w Wieliczce po podsumowaniu zdobyczy z rozegranych setów wynik pokazywał 77:67 dla Jokera, natomiast w w Świeciu było 77:67, tylko, że dla Solnej.

Aktualny sezon skonfrontował obydwie drużyny 9 listopada w Świeciu. Górą tego dnia był Joker, który wygrał 3:0, a o wszystkim zadecydowała druga partia. Wtedy wieliczanki były na prowadzeniu, miały również kilka piłek setowych w górze, jednak ostatecznie set padł łupem Jokera, który wygrał 34:32, co ustawiło mecz a 3 partia była jedynie formalnością. Więcej o tym meczu napisaliśmy TUTAJ.

Natomiast pierwsze w tym sezonie porównanie dotychczasowych meczów znajduje się TUTAJ, zachęcamy do przeczytania.

Podsumowując wszystkie rozegrane mecze przeciwko świeciankom, dostajemy następujące wyniki:

14 rozegranych meczów i wynik 7:7.

Zarówno jedna jak i druga drużyna wygrała 4 razy u siebie w hali, oraz 3 razy na wyjeździe.

W setach na prowadzeniu są wielickie Tygrysice, które ugrały ich 28, przy 25 setach wygranych przez Jokera.

Natomiast w małych punktach jest wynik 1142 do 1116 dla wieliczanek.

Najbliższy mecz może mocno zaburzyć powyższe statystyki. Na pewno jedna drużyna wyjdzie na prowadzenie w klasyfikacji wszech czasów.

Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich sympatyków siatkówki na to bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie! Początek meczu zaplanowano na sobotę 1 lutego, godzinę 18:00, a miejscem rozegrania meczu będzie Solne Miasto w Wieliczce.

Bilety na mecz są dostępne w cenie 5 złotych. Dzieci i młodzież szkolna za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej wchodzą za darmo.

Dodatkowo będzie można jeszcze nabyć kalendarze na 2020 rok, w bardzo korzystnych cenach!

1 sztuka – 15 złotych,

2 sztuki – 25 złotych

4 sztuki w cenie 45 złotych.

Serdecznie zapraszamy do zakupu.