post

Historia Spotkań z Jedynką Tarnów

Na szczeblu centralnym czterokrotnie dochodziło do Derbów Małopolski pomiędzy zespołem z Wieliczki i Tarnowa. Dotychczasowe pojedynki nie rozstrzygnęły jednak tego kto panuje w Małopolsce, wiec jutrzejsze spotkanie na pewno jedną z drużyn wyprowadzi na lidera klasyfikacji wszech czasów.

Jutrzejszy pojedynek w ramach 10 Kolejki Pierwszej Ligi Siatkówki Kobiet będzie 5 spotkaniem w którym mierzą się zespoły z Małopolski. Będzie to też trzeci sezon w którym Tygrysice i Żyrafy konfrontują swoje umiejętności.

Pierwszy raz na przeciwko siebie ekipy z Wieliczki i Tarnowa spotkały się 2 grudnia 2017 roku w Solnym Mieście. Inauguracyjny pojedynek padł łupem przyjezdnych z Tarnowa, które po zaciętym pięciosetowym pojedynku wyrwały końcowy tryumf. Spotkanie to lepiej zaczęły tarnowianki, które po pierwszym secie prowadziły, ale już kolejne dwie partie były spokojnymi wygranymi przez wieliczanki. Jednak to nie był koniec meczu, gdy mogło się wydawać, że gospodynie pójdą za ciosem i przypieczętują mecz wygraną za 3 punkty, do walki obudziły się zawodniczki z Tarnowa, które najpierw doprowadziły do wyrównania wygrywając 4 seta, a na dokładkę w tie-break’u pozwoliły Tygrysicom na zdobycie 12 punktów, co skutkowało końcowym tryumfem Jedynki.

Ten sam sezon przyniósł jeszcze mecz rewanżowy do którego doszło 24 lutego a wygrały go podopieczne trenera Litwina. Tygrysice wzięły solidny rewanż za przegraną w spotkaniu pierwszej rundy rozgrywek i na ciężkim tarnowskim terenie pokonały gospodynie 3:0.

Do kolejnych dwóch spotkań o punkty doszło w minionym sezonie. Pierwsze starcie zaplanowano na 24 listopada (czyli niemalże po roku czasu spotykamy się ponownie) w Tarnowskiej hali PWSZ-tu.

Przed tym meczem Tygrysice były liderem tabeli i jedyną niepokonaną drużyną z imponującym bilansem 10:0 (!). Był to szczególny mecz, bo tego dnia tarnowianki przerwały hegemonię swoich sąsiadek zza miedzy, które tego dnia przegrały pierwszy ligowy mecz w sezonie. Tarnowskie Żyrafy wygrały 3:0, co było ogromną niespodzianką.

Rewanż odbył się 8 lutego w Wieliczce. Tak samo jak we wcześniejszym sezonie przegrany wcześniejszego pojedynku odegrał się swojemu oponentowi. Zawodniczki z Wieliczki wygrały 3:0, dodatkowo w pierwszych 2 setach zdeklasowały swoje rywalki a w trzeciej partii przypieczętowały końcowy wynik.

Przez wszystkie rozegrane sezony zawsze pierwszy mecz wygrywały tarnowianki, aby po kilku miesiącach przegrać w starciu rewanżowym.

Mamy nadzieję, ze tym razem losy spotkania będą odmienne i to nasze zawodniczki sięgną po wygraną, która dodatkowo pozwoli im odbić się od ostatnich przegranych spotkań. Gospodynie natomiast będą robić wszystko, aby podtrzymać status quo i wygrać pierwsze spotkanie, dodatkowo byłaby to ich pierwsza wygrana w sezonie, gdyż od startu rozgrywek nie udało się jeszcze pokonać rywala, a jedyny punkt został urwany uczennicom ze Szczyrku.