post

Historia spotkań z Budowlanymi Toruń

Spoglądając wstecz trudno jest się doszukać wielu pojedynków pomiędzy naszą drużyną a zespołem z Torunia. Wszak nasz zespół pod Szyldem WTS Solna występuje w lidze centralnej od 2015 roku.

W historii istnienia Klubu WTS Solna Wieliczka i Budowlani Toruń, przyszło nam się zmierzyć zaledwie 2 razy i miało to miejsce w ubiegłym sezonie.

Pierwsze starcie odbyło się niecały rok temu, bo 20 października, a areną zmagań było wielickie Solne Miasto.

Górą z tego pojedynku wyszły Tygrysice, które pokonały torunianki 3:0 (25:18, 25:21, 25:18).

Drugi mecz miał miejsce 5 stycznia 2019 roku. Wtedy to Budowlani sprawili dużą niespodziankę wygrywając w swojej hali z naszymi zawodniczkami 3:1 (25:20, 23:25, 25:14, 25:19). Był to niesamowicie ciekawy i emocjonujący pojedynek, choć finalny efekt był bardziej przychylmy gospodyniom tego spotkania.

W rozegranych dotychczas dwóch meczach o ligowe punkty, łatwo można wywnioskować, że jest remis 1:1, ale stosunek setów jest po stronie tygrysic, które z rozegranych 7 wygrały 4. Natomiast jak zsumujemy wszystkie małe punkty, wychodzi, że minimalnie lepsze są zawodniczki Budowlanych, które prowadzą 155 do 153.

Mimo, że rozegrano dopiero 2 mecze, to na pewno pojedynki wielicko – toruńskie przynoszą wiele emocji, a już szczególnie w toruńskiej hali UCS,

Jak będzie tym razem? Kto wysunie się na czoło klasyfikacji wszech czasów i do czasu rewanżu będzie statystycznie lepszy od przeciwnika? Tego dowiemy się w sobotę 5 października, około godziny 19:00.