post

Grupy młodzieżowe. Owocny weekend naszej młodzieży.

Dobre, oraz bardzo dobre nastroje panowały w szeregach młodzieży naszego Klubu w miniony weekend! Wiele wygranych pojedynków, pierwsze w tym sezonie medale i awanse do dalszych rozgrywek.

Młodziczki wygrywają i awansują do Finału Wojewódzkiego!

Podopieczne Trenera Jakuba Kalicieckiego wygrały swój ostatni turniej eliminacyjny. Jest to kolejny sukces naszej młodzieży, która w komplecie melduje się w Turniejach Finałów Wojewódzkich. Po awansie Juniorek i Kadetek, czekaliśmy tylko na awans Młodziczek, które potwierdziły swoją świetną dyspozycję i już niedługo rozpoczną walkę o medal w Województwie! Serdecznie gratulujemy!

Pierwszy medal w sezonie 2019/20 już na szyjach Tygrysic!

W miniony weekend w Oświęcimiu, zorganizowany został Finał Wojewódzki Juniorek, w którym nie mogło zabraknąć przedstawicielek naszego Klubu!

Wieliczanki rozpoczęły turniej od niesamowitego powrotu z piekła, trafiając bezpośrednio do nieba. W pierwszym meczu, a dokładnie w pierwszych dwóch setach nic nie układało się po naszej myśli… Wynik 0:2 w meczu z UMKS Kęczanin Kęty nie wróżył nic dobrego, jednak dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe! Nasze zawodniczki najpierw doprowadziły do remisu, aby w piątym – decydującym secie wygrać, aż 15:5 i przypieczętować swoją wygraną!

Drugi dzień turnieju rozpoczął się dla wieliczanek przegraną z gospodarzem turnieju – UKS Setbol SMS Oświęcim 2:3. Nasz zespół był „pościgowym” tego spotkania i na finiszu zabrakło tylko 2 punktów, aby na ostatniej prostej wyprzedzić rywalki.

W sobotę czekał nas jeszcze półfinał, w którym trafiliśmy na zespół Elitevolley Kraków, który przyniósł ogrom emocji, ale niestety wynik ponownie okazał się niekorzystny dla naszych Tygrysic. Przegrana z 1:3 z późniejszym zwycięzcą turnieju, nie była jednak, aż tak bolesna, w końcu każdy set był ciekawy a o wyniku końcowym zadecydowały niuanse.

Ostatni dzień turnieju przypadł na niedzielę w którym wieliczanki spotkały się w meczu o brązowy medal i przepustkę na ćwierćfinał Mistrzostw Polski z zawodniczkami z Tarnowa. Walka była od samego początku, a stawka spotkania jest podkreślona przez wynik pierwszych dwóch setów, które wygrały Tygrysice w stosunku 29:27, oraz 27:25. Po takich wynikach i ogólnym zmęczeniu, trzecia partia okazała się formalnością i wygraną do 19, co wywołało wielką euforię, gdyż nasze juniorki zdobyły brązowy medal w województwie, a ponadto awansowały do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.