Daria Bąkowska: Naszym atutem jest zespołowość

Daria Bąkowska: Naszym atutem jest zespołowość

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z naszą libero – Darią Bąkowską.

Gratulujemy zwycięstwa w ostatnim meczu przeciwko SMS PZPS Szczyrk. Po dwóch pewnie wygranych setach nagle wszystko przestało się wam układać. Co było tego przyczyną ?

Dziękujemy. To ważne dla nas zwycięstwo, a przede wszystkim 3 dopisane punkty w tabeli. Po dwóch pewnie wygranych setach wzajemnie sobie przypominałyśmy o zachowaniu koncentracji i utrzymaniu kontroli gry… niemniej na tym się skończyło. Wydaje mi się, że to po prostu “kobieca siatkówka”(śmiech).

Zostałaś wybrana najlepszą zawodniczką tego meczu. Kibicom zaimponował głównie fakt, że przez dłuższą część spotkania miałaś problemy z kontuzją. Czy wszystko już w porządku ?

Cieszy mnie nagroda i bardzo za nią dziękuję! Kontuzji, która w pewnym stopniu mnie ogranicza, nabawiłam się pod koniec poprzedniego meczu (z Jokerem Świecie). Odczuwam tego skutki, a to co wydarzyło się w ostatnim spotkaniu, to po prostu niefortunne zderzenie kontuzjowaną ręka z koleżanką z drużyny.

W sobotę zagracie przeciwko drużynie z Gliwic, w której Ty oraz kilka Twoich koleżanek grałyście w poprzednich latach. Czy to będzie miało jakieś znaczenie na boisku ?

Nie wiem jak w przypadku dziewczyn, które występowały wcześniej w Gliwicach, ale dla mnie będzie to mecz jak każdy inny. Najzwyczajniej chcę wygrać !

Co będzie waszym atutem w zbliżającym się meczu ?

Naszym głównym atutem jest zespołowość, ambicja i chęć walki o każdą piłkę.  Poza tym bez wątpienia też gra na swoim terenie i w atmosferze jaka tu panuje. Przy takich kibicach jakich mamy przeciwnikom nie gra się łatwo, natomiast nam zupełnie przeciwnie. Już nie mogę się doczekać sobotnich emocji.