post

Czas rozpocząć sezon ligowy!

Po wielu miesiącach wyczekiwania, przeczekaniu „sezonu ogórkowego”, do 3 turniejów w których braliśmy udział, wreszcie następuje TEN DZIEŃ! Dzień inauguracji sezonu ligowego 2019/20!

Równe 60 dni miały nasze zawodniczki, aby przygotować się do nowego sezonu. Spotkały się pierwszy raz końcem lipca i przez ten czas szlifowały zarówno swoje indywidualne umiejętności, ale również uczyły się siebie nawzajem. Zgranie i zrozumienie na boisku jest coraz lepsze, ale do perfekcji jeszcze troszeczkę brakuje. Jednak najszybciej ten aspekt siatkarskiego rzemiosła przychodzi właśnie podczas gry w meczach o najwyższą stawkę!

Nasze zawodniczki w ciągu okresu przygotowawczego wzięły udział w 3 turniejach, w których rozegrały 10 meczów, które podzieliło się na 31 setów. Pierwsze szlify miały miejsce podczas Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Mielca, który zakończyliśmy na 3 miejscu. Tydzień później udaliśmy się na turniej do Tarnowa, gdzie również powalczyliśmy o Puchar Prezydenta tego miasta, finalnie kończąc zmagania na 2 miejscu. W mijający weekend byliśmy organizatorem bardzo mocno obsadzonego Turnieju o Solną Piłkę, w którym wzięły udział cztery drużyny z LSK, jedna z Bundesligi i oczywiście nasze Tygrysy. Turniej kończymy na 4 miejscu ustępując jedynie DevelopResowi Rzeszów, Rote Raben Vilsbiburg i L.Eclerc Radomce Radom.

Ostatni mecz ligowy nasze zawodniczki rozgrywały 9 marca, kiedy to w ćwierćfinale rundy Play-Off musiały uznać wyższość Wisły Warszawa, która w zbliżającym sezonie będzie beniaminkiem Ligi Siatkówki Kobiet!

Także na mecz ligowy w Wieliczce przyszło nam czekać od 3 marca, czyli, aż 209 (!) dni. Dlatego cieszymy się, że wreszcie będziemy mogli spotkać się wspólnie w Hali Solnego Miasta i wspólnie dopingować nasze siatkarki!

Pierwszym ligowym rywalem będzie drużyna AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, czyli drużyny z którą spotkaliśmy się w ostatniej kolejce rundy zasadniczej ubiegłego sezonu, a wynik był bardzo korzystny dla naszej drużyny, która wygrała 3:1, mimo, że pierwszy set był dla naszych rywalek.

Nie mamy nic przeciwko, aby w najbliższą sobotę rezultat był identyczny a wielickie Tygrysy rozpoczęły sezon od pewnej wygranej!

Spotkanie zaplanowano na sobotę godzinę 20:00. Niecodzienna godzina spotkania jest jednorazowa, gdyż był to jedyny termin, który pasował obydwu zespołom a sala była akurat wolna.

W przeciwieństwie do lat ubiegłych, zostały wprowadzone bilety na nasze mecze. Koszt jednorazowego biletu jest znikomy, bo wynosi zaledwie 5 złotych. Liczymy, że ten fakt sprawi jeszcze większe utożsamianie się kibiców z naszą drużyną, w końcu teraz najwierniejsi fanatycy będą jednym ze sponsorów naszego Klubu!

Dodatkowo pragniemy poinformować, że młodzież do 18 roku życia, za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej, na mecze Dumy Wieliczki wchodzi całkowicie za darmo!

Zatem widzimy się już za kilka dni na wielkiej inauguracji sezonu 2019/20, który zapowiada się niesamowicie ciekawie.

Bądźcie razem z nami i wspierajcie Tygrysy! Obecność licznie zgromadzonej publiczności, która żywiołowo reaguje na sytuacje na boisku dodaje niesamowicie dużo energii zawodniczkom i jest postrzegana jako wsparcie „7 Zawodnika”!

Wierzymy, że możemy na Was Liczyć.