post

Czas na pierwszy wyjazd sezonu

Po wygranym meczu 1 kolejki sezonu 2019/20 z drużyną AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, który odbył się w Wieliczce, nasze zawodniczki czeka pierwszy wyjazd. Będzie to też jedna z najdalszych podróży naszych Tygrysic.

Wieliczanki rozpoczęły nowy sezon od zdobycia kompletu punktów w starciu przeciwko akademiczkom z Gliwic, pokonując je w stosunku 3:1.

Dzięki temu już od początku jesteśmy w czołówce tabeli ligowej! Oby taka sytuacja trwała do samego końca nie tylko rundy zasadniczej, co fazy play-off.

Jako pierwszy mecz wyjazdowy przyjdzie naszym zawodniczkom udać się do oddalonego o 439 kilometrów Torunia, gdzie zagramy przeciwko drużynie Budowlanych.

Nasz najbliższy rywal w pierwszej kolejce musiał uznać wyższość zawodniczek z Poznania, które pokonały Budowlanych 3:0.

Spoglądając w statystyki można dostrzec, że najbardziej wyróżniającą się zawodniczką w ekipie prowadzonej przez Damiana Zemło jest Gabriela Borawska, który zdobyła dla swojej drużyny 9 punktów. Na pozycji środkowej stuprocentową skutecznością popisała się Karolina Ogórek, która skończyła swoje wszystkie 3 ataki i dodała do tego jeden blok punktowy. Zawodniczki z Poznania najbardziej eksploatowały w przyjęciu kapitan Budowlanych – Darię Dąbrowską w którą skierowały 26 zagrywek, a Ona poradziła sobie z nimi na poziomie 31%.

Zespół z Torunia długo „nie dawał oznak życia” w okresie przedsezonowym, chodziły też słuchy, ze drużyna ta może podzielić los Dąbrowianek i zrezygnować z gry na poziomie 1 Ligi w sezonie. Ostatecznie głównie dzięki ogromnej pracy i zaangażowaniu trenera, drużynę Budowlanych możemy oglądać na parkietach zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet.

Ciężko określić jaki jest cel torunianek na ten sezon, ale spoglądając na doniesienia prasowe można powiedzieć, iż utrzymanie zespołu w lidze będzie najbardziej zadowalające i może przyniesie trochę lepszą przyszłość dla klubu, który jeszcze w sezonie 2016/17 i 2017/18 walczył w Lidze Siatkówki Kobiet.

Nasza drużyna jedzie do Torunia po pełną stawkę! To trzeba otwarcie przyznać, że chcemy pokazać się w tym starciu z bardzo dobrej strony i do Wieliczki przywieźć komplet punktów! Szczególnie, że jesteśmy dodatkowo zmotywowane dobrym wynikiem na inaugurację z mocną drużyną z Gliwic.

Pierwszy mecz sezonu przez pryzmat statystyk wyglądał bardzo dobrze i budująco w wykonaniu naszych zawodniczek. Aż 4 siatkarki zdobyły powyżej 10 punktów, w tym atakująca Ewa Bimkiewicz zakończyła spotkanie z linijką: 26 punktów, 4 asy serwisowe (najwięcej w całej kolejce), 4 bloki punktowe i procent ataku na poziomie 38. Wspierały ją bardzo solidnie nasze startowe przyjmujące, Karolina Piśla zdobyła 15 punktów na 45% skuteczności w ataku, a Katarzyna Jędrzejewska 11 punktów w tym 2 bloki. Środkowej strefy czujnie pilnowała Agnieszka Cur, która jest liderem bloków punktowych po pierwszej kolejce (6), a do tego dołożyła drugie 6 punktów z ataków, które kończyła na poziomie 67%. W przyjęciu natomiast świetnie poradziła sobie Kamila Colik! Nasza „szóstkowa” libero przyjęła 35 piłek! Ogólnie każda zawodniczka, która pojawiła się na placu gry dała z siebie wszystko i zagrała tak, jakby był to najważniejszy mecz sezonu.

Teraz kolej na minimum powtórzenie swoich osiągnięć i sprawienie miłego prezentu wiernym kibicom naszej drużyny!

Początek spotkania z Budowlanymi Toruń zaplanowano na sobotę 5 października w Hali UCS przy ul. Świętego Józefa