post

Czas na Opolanki

Siatkarski tydzień trwa w najlepsze. Jeszcze nie opadły emocje po wygranych w środę Derbach Małopolski z Jedynką Tarnów, a już na horyzoncie widać sobotni mecz z UNI Opole, który wydaje się być najciekawiej zapowiadającym meczem 11 kolejki Pierwszej Ligi Kobiet.

Nasze Tygrysice po pechowych dwóch meczach, które zakończyły się stratą punktów ligowych, ograły na wyjeździe tarnowianki i mamy nadzieję wróciły na ścieżkę zwycięstw.

W sobotę 23 listopada przyjdzie im się zmierzyć jednak z potencjalnie mocniejszym rywalem, którym jest drużyna z Opola, która po rozegraniu 10 kolejek i 9 meczów plasuje się na 5 miejscu w ligowej tabeli, tracąc do czwartej Solnej 1 punkt.

Opolanki w ostatniej kolejce zmierzyły się we własnej hali z innym pretendentem do awansu – Energetykiem Poznań. Po bardzo zaciętym pojedynku podopieczne trenera Vettori minimalnie uznały wyższość rywalek ulegając 2:3 a w tie-breaku 13:15.

Taki wynik na pewno podrażnił opolskie „wilczyce”, które będą chciały szybko odrobić straty i w Wieliczce nie złożą broni nawet na moment. Nie można jednak zapominać o tym jak waleczne są nasze Tygrysice, które dodatkowo naładowane pozytywną energią po derbach, będą chciały sięgnąć po kolejne ligowe punkty i sprawić ogromną radość sobie, ale również najlepszym i najwierniejszym kibicom w całej lidze, którzy w bardzo mocnym stopniu przyczynili się do końcowego tryumfu derbowego.

Spoglądając w personalia obydwu zespołów, widać bardzo porównywalny potencjał z minimalnie lepszym wynikiem po stronie wieliczanek. Jednak w tym zestawieniu należy wziąć pod uwagę mecze rozegrane przez opolanki, które mierzyły się już ze wszystkimi (poza Wieliczką) drużynami z pierwszej czwórki.

Jakie będzie końcowe rozstrzygniecie tego ciekawie zapowiadającego się pojedynku? Kto będzie miał bardziej ostre zęby, Tygrysice czy Wilczyce? Na te pytania uzyskamy odpowiedź już w sobotę około godziny 20:00.

Początek spotkania został zaplanowany na godzinę 18:00, oczywiście w hali Solnego Miasta w Wieliczce.

Bilety standardowo w cenie 5 złotych. Dzieci i młodzież za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej wchodzą za darmo!

Dodatkowo będą już dostępne kalendarze na rok 2020, serdecznie zapraszamy do zakupu 🙂