post

Aktywne wykorzystanie ligowej pauzy

Nasze Tygrysice w najbliższej kolejce pauzują, ale wcale nie próżnują! Od poniedziałku rozpoczęły mini cykl wytrzymałościowy, który ma je prawidłowo przygotować do zbliżającej się wielkimi krokami fazy play-off, która rozpocznie się już za nieco ponad miesiąc, bo 14 marca.

Ostatni mecz ligowy przyniósł wiele emocji, jednak pozostał ogromny niedosyt. Tygrysice miały ogromny problem, aby wejść dobrze w każdego z trzech setów i były skazane na gonienie wyniku już na starcie. Sztuka ta im się udawała, jednak za każdym razem brakowało dystansu i przeciwniczki ze Świecia wychodziły z tego obronną ręką.

Sztab szkoleniowy już na kilka tygodni przed pauzą w XXII kolejce rozgrywek, zaplanował w tym czasie cykl dochodzeniowo – wytrzymałościowy, który ma na celu przygotowanie naszych zawodniczek do zbliżającej się fazy play-off.

Od poniedziałku 3 lutego Tygrysice pracują jeszcze ciężej i jeszcze dłużej zarówno na sali sportowej, jak i na siłowni. W sześciodniowym cyklu treningowym zaplanowano 9 jednostek treningowych, w tym trzy treningi na siłowni, oraz „dzień meczowy” w którym zostanie rozegrany sparing z czołową drużyną 2 ligi, która również przygotowuje się do swojej fazy pucharowej, która zaczyna się w najbliższy weekend i kończy się wyłonieniem beniaminków, którzy w przyszłym sezonie wkroczą do rozgrywek o Mistrzostwo Pierwszej Ligi Kobiet.

Intensywnych treningów na pewno nie zabraknie, ale wszystko to ma na celu „wypalić” równo z pierwszym spotkaniem ćwierćfinałowym, które odbędzie się wspomnianego 14 marca, jednak na wyłonienie naszego rywala musimy jeszcze poczekać do 5 ligowych kolejek.

Dobrze się składa, że akurat teraz wypada przerwa naszego zespołu w rozgrywkach ligowych, da to na pewno trochę wytchnienie głowie w której leży przynajmniej połowa końcowego sukcesu, a ostatnio tego chłodnego podejścia brakowało w naszej drużynie. Wszystkie z dotychczasowych spotkań drugiej rundy były w naszym zasięgu i szkoda niewykorzystanych szans, które sprawiły, że aktualnie startowalibyśmy do play-off’ów w roli gościa podczas pierwszego weekendu. Jednak taka kolej rzeczy wcale nie stawia nas na straconej pozycji! Daleko nie trzeba szukać, bo wystarczy cofnąć się około 365 dni i przypomnieć sobie nieszczęsny ćwierćfinał z ubiegłego sezonu, kiedy to zgrana drużyna Solnej była rozstawiona na drugim miejscu po fazie zasadniczej, a we wspomnianym ćwierćfinale musiała uznać wyższość siódmej po fazie zasadniczej Wiśle Warszawa, która odprawiła Tygrysice w trzech meczach, a na dodatek zrobiła to w bardzo okrojonym składzie.

Dlatego jesteśmy dobrej myśli! Aktualny tydzień pracujemy na 150% i robimy wszystko, aby jednak start w play-off rozpoczął się w Solnym Mieście!

Bądźcie razem z nami i wspierajcie Tygrysice, którym Wasz doping jest potrzebny przez cały mecz! Niejednokrotnie wspólnie udowodniliśmy, że w jedności siła i żaden rywal nam nie jest straszny!

Końcem tygodnia pojaawi się szczegółowe podsumowanie tego ciężkiego tygodnia, dlatego śledźcie naszą stronę, która jest niezbędnym „pomocnikiem” każdego Kibica!